Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Tréner Heister po Vianočnom pohári: Som spokojný

Tréner Slovenska Zoltán Heister (vpravo) počas zápasu v hádzanej mužov medzi Slovenskom a Poľskom počas Vianočného pohára. (Autor: SITA)
SITA|23. dec 2011 o 12:41

Tréner slovenských hádzanárov Zoltán Heister mal k dispozícii iba extraligový výber doplnený o jedného legionára.

Tréner SR Zoltán Heister mal k dispozícii iba extraligový výber doplnený o jedného legionára.

HLOHOVEC/BRATISLAVA. Pätnásty ročník Vianočného pohára sa skončil podľa očakávania celkovým triumfom hádzanárov Maďarska, ktorí na Slovensko pricestovali na rozdiel od ďalších účastníkov turnaja v takmer kompletnom zložení.

Spokojnosť vládla aj s účinkovaním slovenskej reprezentácie, ktorá zdolala Poľsko (38:35) a Česko (31:24) a napriek prehre (25:29) najviac potrápila víťazný maďarský tím.

Tréner SR Zoltán Heister mal pritom k dispozícii iba extraligový výber doplnený o jedného legionára, navyše v kádri boli aj štyria debutanti v národnom tíme. Výkony jeho zverencov ocenili aj diváci v Nových Zámkoch, Trnave a Hlohovci.

"S naším účinkovaním na turnaji som spokojný. Nešlo nám o umiestnenie, ale predovšetkým o hernú stránku. Všetci chalani si schuti zahrali a vychutnali atmosféru podujatia pred domácim publikom. Myslím si, že predviedli slušnú výkonnosť, čo je povzbudením pre blížiacimi sa majstrovstvami Európy. Všetci hráči, ktorí prichádzajú do úvahy v súvislosti s nomináciou, ukázali dobrý prístup a zanechali pozitívny dojem. Uvidíme, či im to vydrží až do konca januára," zhodnotil trojdňové účinkovanie kouč Heister.

"Teraz sa káder trochu obmení, medzi sviatkami prídu na zraz ďalší hráči a dúfam, že 2. januára už budeme v optimálnom zložení. Konečnú nomináciu oznámim až po návrate z turnaja v Chorvátsku, teda 9. alebo 10. januára."

K dobrým výsledkom slovenského tímu na turnaji o Vianočný pohár prispel aj brankár Ladislav Kovačin, ktorý sa striedal medzi troma žrďami s Mariánom Žernovičom.

"Výber hráčov je na tréneroch. My sa snažíme vydať zo seba maximum. Neberieme sa ako konkurenti, tvoríme kolektív, v ktorom sa navzájom potiahneme. Čo sa týka mojich výkonov na turnaji, tak až na prvý polčas proti Maďarom som s nimi viac-menej spokojný. Celkovo to hodnotím pozitívne," uviedol gólman MŠK Považská Bystrica, ktorý živí nádej na účasť na ME 2012.

Súvisiace články