Tréner Barcelony Guardiola odmietol prestížne ocenenie

SITA|23. máj 2009 o 14:39

Tréner španielskeho futbalového veľkoklubu FC Barcelona Pep Guardiola odmietol prestížne športové ocenenie Cenu princa z Astúrie.

BARCELONA. Bývalý stredopoliar, ktorý iba túto sezónu prevzal prvý tím slávneho klubu, sa dostal do nominácie na túto cenu v piatok ráno. Tridsaťosemročný Španiel ju však hneď odmietol, nakoľko si nemyslí, že by bol tou správnou osobou, ktorá si takýto honor zaslúži.

Cena je udelená osobe, skupine ľudí alebo inštitúcii, ktorá dosiahla významný cieľ v boji človeka prekonať samého seba a prispela k úsiliu o zušľachťovanie, šírenie a propagáciu športu. Už počas svojej prvej sezóny na lavičke Kataláncov si španielsky kouč vybojoval dve významné trofeje - Barcelona si v predstihu vybojovala víťazstvo v domácej Primera División a triumfovala tiež v Kráľovskom pohári - Copa del Rey. V stredu ju ešte čaká rímske finále Ligy majstrov proti Manchestru United. Guardiola si ale napriek tomu nemyslí, že si takéto ocenenie zaslúži: "Som vďačný, ale myslím si, že by mal túto cenu získať niekto iný. Verím, že je to veľmi prestížne ocenenie a udeľuje sa športovcom, ktorí dokázali veľké veci počas dlhých rokov. Moja cesta je ešte veľmi krátka. Z hĺbky svojho srdca ďakujem za takúto možnosť." Posledným držiteľom tohto ocenenia, ktoré sa udeľuje od roku 1987, je španielsky tenista Rafael Nadal. Medzi ďalšími, ktorí sa môžu pochváliť získaním tejto ceny, sú napr. bývalý jazdec seriálu F1 Michael Schumacher, americký cyklista Lance Armstrong či česká tenistka Martina Navrátilová.

Nachádzate sa tu:
Domov