Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Trenčianska 19-ka skončila na turnaji v Holandsku na 4. mieste

SITA|30. máj 2011 o 13:46

Futbalisti AS Trenčín do 19 rokov obsadili štvrté miesto na medzinárodnom turnaji v Holandsku pod názvom Gestion Copa Amsterdam 2011.

AMSTERDAM.

Mladí Trenčania prehrali v nedeľňajšom semifinále s brazílskym tímom Botafogo 0:3 a v súboji o konečné tretie miesto podľahli anglickému Tottenhamu Hotspur 4:5 až po strelách zo značky pokutového kopu. Tréner Adrián Guľa bol však spokojný s predvádzanými výkonmi i dosiahnutými výsledkami.

"Bol to fantastický zážitok. Turnaj mal vynikajúcu úroveň. Pre všetkých to bola veľmi dobrá skúsenosť. Tiež sa nám podarila kvalitná prezentácia nášho klubu. S každým súperom sme odohrali otvorenú partiu. V kolektívnej práci s loptou sme dokázali v niektorých momentoch dominovať, čo je veľké pozitívum. Plusom bola aj súčinnosť formácií. Kondične ani rýchlostne sme nemali problém. Možno v individuálnej technike sme trochu zaostali, ale len v porovnaní s dvojicou finalistov (Botafogo, Ajax). Získali sme veľa pozitívnych podnetov do budúcnosti," cituje oficiálna internetová stránka Trenčanov slová ich kouča Adriána Guľu.

Víťazom podujatia sa stal napokon domáci Ajax Amsterdam, ktorý vo finále zdolal Botafogo až po penaltovom rozstrele.

Nedeľňajšie výsledky AS Trenčín "19" na medzinárodnom futbalovom turnaji Gestion Copa Amsterdam 2011:

Semifinále: AS Trenčín (SR) - Botafago (Braz.) 0:3 (0:2)

Zápas o 3. miesto: AS Trenčín (SR) - Tottenham Hotspur (Angl.) 4:5 po strelách z pok. kopu (0:0)

Súvisiace články