Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Torres v Chelsea ožíva, na gól stále čaká

Fernando Torres. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 11. mar 2011 o 13:29

Španielsky reprezentant odohral v drese Chelsea už štyri zápasy, ale na svoj premiérový gól si zatiaľ musí počkať.

MADRID. Fernando Torres je presvedčený, že jeho prestup z FC Liverpoolu do Chelsea Londýn, bol správnym rozhodnutím v jeho kariére. Španielsky útočník prezradil, že neveril novým projektom klubu z Anfield Road.

Dvadsaťšesťročný kanonier prišiel na Stamford Bridge v posledný deň januárového prestupového termínu za rekordnú sumu v britskom futbale - 50 miliónov libier. Podľa vlastných slov sa v novom klube rýchlo udomácnil.

Tradičný klubu z Liverpoolu nedokázal nahradiť v tíme voľné miesta po odchodoch takých hráčov ako Xabi Alonso, Javier Mascherano, Peter Crouch a Alvaro Arbeloa, pričom Torresovo rozhodnutie definitívne upevnilo predčasný koniec trénera Rafu Beniteza.

Torres: Vo futbale nie je nikto s nikým kamarát

"Viem, že som bol idolom pre fanúšikov, ale už som sa v klube necítil tak dobre, ako predtým. V klube nastal chaos ohľadne predaja. Stále sa hovorilo o možných projektoch, ale pripomínalo mi to skôr staré časy v Atletiku Madrid - skvelá história, množstvo nápadov, ale nedostatok peňazí, takže to chce čas. Ale ten ja už nemám," povedal Torres pre španielsky športový denník Marca a dodal: "Ľudia vo svete futbalu nie sú čestní a úprimní. Nemôžete povedať pravdu, aby ľudia mali jasno. Je to obchod a nikto nie je s nikým kamarát."

Na adresu svojho nového klubu Torres poznamenal: "Chelsea dokazuje, že má hráčov na top-úrovni na všetkých postoch. Tento klub je súťaživý za každých podmienok a keď je to potrebné, tak majiteľ investuje znovu."

V Chelsea sa viac žartuje

Španielsky reprezentant odohral v drese Chelsea už štyri zápasy, ale na svoj premiérový gól si zatiaľ musí počkať.

"Nečakal som, že to bude jednoduché. To nie je napokon nikdy, rovnaké som to mal v Liverpoole. Na dobrú aklimatizáciu potrebujem tak dva mesiace a len nedávno skončil február. Fanúšikovia ma však prijali od prvého dňa. Oni azda čakajú na môj prvý gól ešte viac, ako ja sám," uviedol Torres.

"V Chelsea vnímam viac osobných vzťahov, medzi hráčmi sa častejšie žartuje ako v Liverpoole. Tam bolo všetko také vážnejšie. V Chelsea nemusíte nikomu dokazovať, že ste profesionál, s tým sa počíta," uzavrel.

Súvisiace články