Liptovský Mikuláš siedmimi gólmi deklasoval Skalicu

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: SITA)
SITA|30. mar 2018 o 19:51

Domáci prakticky rozhodli v rozpätí štyroch minút.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti Liptovského Mikuláša na vlastnom ľade deklasovali hráčov Skalice 7:0 v piatkovom stretnutí 7. kola play out slovenskej Tipsport ligy.

Domáci prakticky rozhodli v rozpätí štyroch minút v prvej tretine. Presadili sa postupne Marek Uram, Lukáš Žiak a Maroš Piatka.

Poslední dvaja menovaní sa blysli dvoma gólmi v zápase. Liptáci vedú tabuľku play out a smerujú k záchrane medzi elitou, Skaličania sú na štvrtom mieste s dosiaľ jediným víťazstvom.

Hokejisti Detvy v domácom prostredí zdolali hráčov Michaloviec 5:4 po predĺžení. Detvania pritom v úvode druhej tretiny prehrávali 1:3.

Ešte v prostrednej časti hry skorigoval David Videlka a ten istý hráč na začiatku tretej časti hry vyrovnal. Domácich poslal do vedenia Michal Murček svojím druhým gólom v zápase, hostia však v závere vyrovnali vďaka Ľuborovi Balkovi.

V predĺžení Detva predsa dokonala obrat, keď rozhodol Martin Belluš. Hokejisti Detvy sú v tabuľke play-out druhí s 5-bodovým náskokom pred Michalovčanmi.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - play-out - 7. kolo - piatok:

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 7:0 (3:0, 2:0)

Góly: 12. Uram (Piatka, B. Rapáč), 12. Žiak (Gründling), 16. Piatka (Uram, B. Rapáč), 27. Piatka (Uram, Tabaček), 33. Uhrík (M. Sukeľ, B. Rapáč), 46. J. Sukeľ (M. Sukeľ, Nádašdi), 55. Žiak (Uhrík)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Fridrich - Synek, Smrek, 1050 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Tabaček, Gründling, Nemec, Pacalaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Piatka, L. Žiak - Nechaj, Uhrík, Lištiak - Uram, B. Rapáč

Skalica: Košút - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev

HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce 5:4 po predĺžení (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0)

Góly: 19. R. Gašpar (Martin Chovan. Surovka), 26. Videlka (L. Ščurko), 42. Videlka (Murček), 44. Murček (Videlka), 63. Belluš - 2. Mašlonka (Balko, Piatak), 17. Mašlonka (Valečko, Piatak), 23. Halás (Cútt, Solomončak), 57. Balko (Piatak)

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Novák - Rojík, Kollár, 871 divákov

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, F. Fekiač, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka - Videlka, Murček, L. Ščurko - Belluš, M. Surový, J. Tibenský

Michalovce: Trenčan - Hančák, Valečko, Korenko, Meliško, Dolgoš, Rusina, Cvengroš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Hamráček, Linet, Brezniak - Mesaroš, Toma, Banovský - Jokeľ