Slovan vysoko zvíťazil v Nových Zámkoch, Nitra a Zvolen prehrali s outsidermi

Samuel Buček.
Samuel Buček. (Autor: Miroslav Slávik)
SITA|25. okt 2019 o 19:49

Košice stratili vedenie v Trenčíne.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v piatkovom zápase 16. kola Tipsport ligy na ľade HC Mikron Nové Zámky vysoko 5:1.

Hokejisti Liptovského Mikuláša sa dočkali iba štvrtého víťazstva v tejto sezóne Tipsport ligy. Posledný tím tabuľky si doma poradil s Nitrou 2:1 po predĺžení v piatkovom súboji 16. kola.

V Liptove diváci nevideli gól až do 51. min, vtedy otvoril skóre domáci Marcel Petran.

Hostia kontrovali o päť minút neskôr navrátilcom z Fínska Samuelom Bučekom a za stavu 1:1 sa predlžovalo.

Michalovce neudržali sľubný náskok

V tretej minúte predĺženia rozhodol o dvoch bodoch pre Liptákov skúsený 39-ročný útočník Rudolf Huna.

Nováčikovi Michalovciam po dobrom úvode súťažného ročníka pribúdajú prehry. Piatková s Miškovcom bola už celkovo ôsma a zrodila sa v domácom prostredí a po predĺžení.

Domáci viedli po dvoch tretinách vďaka dvom gólom Jakuba Lineta 2:0, ale v tretej dvadsaťminútovke hostia vyrovnali a v predĺžení im zaistil dva body kanadský obranca Davis Jake Vandane.

Víťazstvo Detvy zariadili Šišovský a Zuzin

Rovnaký hráč predtým v 48. min vyrovnal na 2:2. Stretnutie bolo zároveň aj finálovým duelom Tatranského pohára, ktoré sa nemohlo uskutočniť v pôvodnom augustovom termíne v Poprade. Hokejisti Miškovca vtedy nemohli hrať pre črevné problémy.

Na čísle šesť sa zastavila víťazná séria hokejistov Zvolena. Na domácom ľade prekvapujúco hladko podľahli v malom stredoslovenskom derby hráčom Detvy 1:5.

V tíme víťazov strelil Peter Šišovský dva presilovkové góly a Peter Zuzin pridal tri body za gól a dve asistencie. Zvolen napriek prehre zostal tretí v tabuľke, Detve patrí ôsme miesto.

Slovan nastrieľal Zámkom päť gólov

Košičania opäť potvrdili, že v tejto sezóne im to lepšie ide na klziskách súperov. V Trenčíne zvíťazili 4:3 po samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil na gól Dávid Skokan.

Trenčanom zachránil napokon bod Boris Sádecký, ktorý vyrovnal necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny.

Suverénne víťazstvo 5:1 na ľade Nových Zámkov dosiahol Slovan Bratislava a v tabuľke je druhý o bod za lídrom z Banskej Bystrice.

Poprad utrpel vysokú porážku

Dva góly Slovana vo vôbec prvom meraní síl s Novými Zámkami v najvyššej súťaži strelil slovinský útočník Žiga Pance.

V poslednom zápase piatkového programu si hokejisti MAC Budapešť hladko poradili s HK Poprad 7:3. Dva góly víťazného mužstva strelil jediný Slovák v zostave MAC Tomáš Klempa.

Budapešť je na desiatej priečke tabuľky, Poprad ešte o jednu nižšie. Líder tabuľky Banská Bystrica mal v piatok voľno.

Tipsport liga 2019/2020 - 16. kolo - výsledky - piatok

Nové Zámky - Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)

Góly: 26. Štumpf (Múčka, Hatala) - 20. Matoušek (Meszároš, Zigo), 26. Šedivý (Abdul, Meszároš), 29. Miklík (Matoušek), 35. Pance (Miklík, Bačik), 37. Pance (Meszároš, Urbánek)

Nové Zámky: Kristín (37. Pavlas) - Šmach, Mikuš, Hatala, Ordzovenský, Hain, Drtina, Dlugoš - Pospíšil, Urban, Jurík - Štumpf, Hruška, Bajtek - Jakúbek, Fábry, Rogoň - Múčka, Ondrušek, Bečka

Slovan: Habal - Bačik, Sersen, Hudec, Meszároš, Šedivý, Demo - Bondra, Zigo, Abdul - Jendek, Puliš, Matoušek - Žitný, Kukumberg, Sloboda - Miklík, Urbánek, Pance

Hlasy

/Zdroj: TASR/

Ladislav Branikovič, tréner Nových Zámkov: "V prvom rade chcem pogratulovať súperovi. Prvú tretinu sme začali bojovne, mali sme aj nejaké šance, ktoré sme nepremenili. Na konci tretiny sme v oslabení dostali smolný gól. V druhej tretine sa naplno prejavila kvalita Slovana. Čo meno, to hráč. Druhá tretina bola rozhodujúca, dostali sme v nej štyri góly. Posledná tretina sa viac-menej iba dohrávala."

Rudolf Jendek, asistent trénera Slovana: "Dnešný zápas bol z našej strany zvládnutý. Pomohli nám rýchlo strelené góly. V podstate celý zápas chlapci plnili to, čo sme si povedali, až na jednu chybičku. Konečne si hokej užívali, predviedli veľmi pekné akcie. Samozrejme, treba pochváliť všetky štyri lajny, ktoré hrali v plnom nasadení. A opäť tam bol veľmi dobrý výkon brankára."

Liptovský Mikuláš - Nitra 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 51. Petran, 63. Rudolf Huna (Petran, Uhrík) - 56. Buček (Kollár, Lušňák)

Hk 32 Liptovský Mikuláš: Bátory — Petran, Droppa, Nemec, Kurali, Mezovský, Roman, Smutný — J. Sukeľ, Uhrík, Kriška — Vybiral, Lištiak, Macík — Lunter, Tamáši, Róth - Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna - Nechaj

HK Nitra: Hanuljak – Morrison, Mezei, Pupák, Olsen, M. Versteeg, S. Rácz, Rais, Korím – Scheidl, Kerbashian, Buček - Lušňák, Kollár, Blackwater - Csányi, Šimun, Fominych - R. Rác, Minárik, Čaládi

Michalovce - DVTK 2:3 pp (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Linet (Hvila, Zekucia), 40. Linet (Hvila, Safaraleev) - 41. Beach (Vas), 48. Vandane (Harrison, Beeuviller), 61. Vandane (Részegh)

Michalovce: Surák – Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Hančák, Kolba, Vorobjov, Borov, Zekucia – Mašlonka, Lalancette, Juusela – Hvila, Galamboš, Giľák - Hričina, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Rajna - Vojtkó, Ross, Vandane, Láda, D. Kiss, Szirányi, Lövei, Göz - Reszegh, Vas, Ritó - Beauviller, Harrison, Rodman - Magosi, Galanisz, Beach - P. Kiss, Farkas, Miskolczi

Zvolen - Detva 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Trotter (Corrin, Bonis) - 6. Gachulinec (Zuzin), 20. Šišovský (J. Sýkora, Zuzin), 27. Šišovský (J. Sýkora, Martin Chovan), 37. Zuzin (Šišovský), 57. Čacho

Zvolen: Hollý – Švarný, Lowney, Corrin, Betker, Maier, Drgoň, Fatul – Kelemen, Špirko, Mráz – Bonis, Trotter, McPherson – Thompson, Halama, Štrauch – Marcinek, Petráš, Kolenič – Tibenský

Detva: Petrík - Martin Chovan, Gachulinec, Kuklev, Golian, Jendroľ, F. Fekiač, Lalík – J. Sýkora, P. Zuzin, Šišovský – R. Gašpar, P. Valent, M. Surový – Žilka, Podešva, Török – Ľupták, Čacho, Čenka - V. Fekiač

Trenčín - Košice 3:4 pp a sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 34. Štach (Mikyska, Valach), 58. Sojčík (Mikyska, McCormack), 59. Sádecký (Sojčík, McCormack) - 26. Bezúch (Chovan, Belluš), 44. Klhůfek (Skokan), 45. Majdan (Haščák, Chovan), rozhodujúci nájazd Skokan.

Trenčín: Valent - Starosta, McCormack, Štach, Rajnoha, Kajínek, Sládok, Stacha, Krajč - Sojčík, Mikyska, Alderson - Lapšanský, Sádecký, Valach - Bartovič, J.Švec, Mich.Hlinka - Džugan, Ferényi, Chromiak

Košice: Košarišťan - Repe, T.Slovák, D.Růžička, Čížek, J.Cibák, Michalčin, Bučko - Marcel Haščák, Michal Chovan, Majdan - Klhůfek, Skokan, B.Rapáč - Bezúch, Bortňák, Belluš - J.Milý, Suja, Jokeľ

Hlasy

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Pre nás má bod cenu zlata. V druhej tretine sme strácali sily v oslabeniach. V poslednej tretine sme chceli zostať aktívni a urobili sme dve chyby. Košice boli v záverečnej dvadsaťminútovke lepším tímom, no my sme dokázali vyrovnať. Veril som, že sa nájde žolík, ktorý dá gól v predĺžení, no to sa nestalo ani v nájazdoch."

Peter Draisaitl, tréner Košíc: "Hrali sme dobrý hokej. Samozrejme, zápas sme chceli vyhrať za tri body, pretože sme v poslednej tretine viedli o dva góly. Domáci šli tvrdo za vyrovnaním, takže sa musíme uspokojiť s dvoma bodmi."

Budapešť - Poprad 7:3 (2:2, 2:1, 3:0)

Góly: 12. Orbán (Macaulay), 13. Garát (Langkow, Bodó), 26. Szigeti (Langkow, McNally), 29. Klempa (Pitt, Strech), 49. Bodó (McNally, Carlisle), 54. Strech (Carlisle), 59. Klempa (Sorfon) - 9. Leclerc (Takáč, Erving), 14. Mlynarovič (Handlovský, Česánek), 31. Paločko (R. Svitana, Králik)

Újbuda: Halász - Garát, Carlisle, McNally, Macaulay, Pozsgai, Fejes, Bugár, Schlekmann - Terbócs, Stretch, Sorfon - Szigeti, Langkow, Bodó - Orban, Pitt, Klempa - Majoross, Nagy, Pápa

Poprad: Halo - Kozák, Magovac, Brejčák, Ulrych, Erving, Kramár, Česánek, Fabian - Bjalončík, Paukovček, Vandas - Takáč, Zagrapan, Leclerc - Handlovský, Mlynarovič, Kundrik - Králik, Matej Paločko, R. Svitana

Hlasy

Gergely Majoross, tréner MAC Újbuda: "Po dlhom čase sme žiadali hráčov o každú maličkosť a detaily v hre, ktoré skladajú celú mozaiku. Vyžadovali sme od nich nasadenie počas celých 60 minút hry. Rozhodujúce bolo, že sme ubránili sedem oslabení a naopak sme sa gólov presadili v našich presilovkách. Vyhrali sme zaslúžene."

Ján Šimko, asistent tréner HK Poprad: "Zápas sme si predstavovali úplne inak po energickom výkone, ktorý sme predviedli doma so Zvolenom. Nezvládli sme tretiu tretinu. Po dvoch tretinách sme pritom boli v hre o body. Súper potrestal naše individuálne chyby, zápas sme si prehrali sami."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan vysoko zvíťazil v Nových Zámkoch, Nitra a Zvolen prehrali s outsidermi