Hokejisti Popradu - archívna fotografia.
Hokejisti Popradu - archívna fotografia. (Autor: TASR)
SITA|12. okt 2018 o 19:45

Pozrite si súhrn piatkových výsledkov TIpsport ligy.

POPRAD. Hokejisti HK Poprad triumfovali na vlastnom ľade nad hráčmi majstrovského HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 v piatkovom stretnutí 11. kola Tipsport ligy 2018/2018.

Skóre otvoril v úvode duelu bek domácich Lukáš Kozák. Na 2:0 zvýšil v 32. min Samuel Mlynarovič. Hostia vyrovnali zásahmi Michala Kabáča a Branislava Kubku v druhej polovici prostrednej tretiny.

Popradskí hokejisti definitívne zlomili odpor súpera dvoma gólmi v priebehu 35 sekúnd v záverečnej desaťminútovke.

Hokejová Tipsport liga: Poprad - Banská Bystrica: fotogaléria

12.10.2018

Najprv sa presadil Samuel Takáč, potom Dávid Bondra. Druhý menovaný skóroval ešte raz, Bondra v 55. min stanovil rezultát zápasu.

5

zápasov po sebe prehral Liptovský Mikuláš.

Poprad triumfoval tretíkrát po sebe a ukončil trojzápasovú sériu víťazstiev Banskej Bystrice v najvyššej slovenskej súťaži.

Podtatranci najbližšie nastúpia znovu pred vlastnými fanúšikmi v nedeľu proti Trenčínu. Banskobystričania sa v rámci 12. kola predstaví v rovnaký deň doma proti Liptovskému Mikulášu.

Liptovský Mikuláš nedotiahol obrat

Hokejisti Košíc zdolali Liptovský Mikuláš tesne 3:2. Ladislav Nagy v 17. min zvýšil na 2:0 a zdalo sa, že to bude jasná záležitosť, ale iný veterán Marek Uram to gólom o 31 sekúnd odmietol.

Liptáci vyrovnali v presilovke zásluhou Petra Lichanca v 37. min. Košičania napokon brali všetky body, v početnej výhode rozhodol Tomáš Netík.

Liptovský Mikuláš prehral už piaty raz v sérii.

Zvolen zničil Žilinu

Hokejisti HKM Zvolen deklasovali pred vlastnými priaznivcami hráčov MsHK Doxbett Žilina 9:2.

Domáci kontrolovali duel už od začiatku. Skóre otvorili v 4. min a do konca prvého dejstva zvýšili na 2:0. Žilinčania síce vyrovnali v prvej polovici druhej tretiny, ale to bolo z ich strany všetko.

Zvolenčania ešte v prostrednej časti hry nasúkali súperovi tri góly. V záverečnej 20-minútovke pridali ďalšie štyri zásahy.

Dominantná bola najmä prvá útočná formácia Zvolena - center Rastislav Špirko pridal k dvom gólom jednu asistenciu.

Krídelník Lukáš Handlovský si pripísal jeden zásah a dve účinné prihrávky, druhý krídelník Michael Vandas mal na konci zápasu bilanciu 0+2.

Nemenej úspešný bol tretí útok v zložení Peter Zuzin, Michal Chovan (obaja 1+2) a Milan Kytnár (1+1).

Zvolenčania natiahli sériu víťazstiev už na šesť zápasov, Žilina neuspela po dvoch triumfoch.

Nitra otočila zápas v Detve

Hokejisti Nitry zvíťazili v Detve 6:5 po samostatných nájazdoch.

Domáci viedli v 7. min gólmi Maroša Surového a Radovana Puliša už 2:0.

Nitrania do polovice druhej tretiny vyrovnali. V ďalšom priebehu padlo ešte šesť gólov, no žiaden tím sa už nedostal do dvojgólového vedenia.

V nájazdoch zabezpečil dva body pre Nitru Graeme McCormack.

Hokej - Tipsport liga 2018/2019 - 11. kolo - piatok:

HK Poprad - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 3. L. Kozák (Abdul), 32. Mlynarovič (P. Svitana), 52. S. Takáč (L. Paukovček), 53. D. Bondra (Abdul), 55. D. Bondra (Abdul, Zagrapan) - 33. Kabáč (Češík, Gabor), 39. Kubka (A. Šťastný)

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Dávid Buc (Banská Bystrica) 10 min za napadnutie rozhodcu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Juhász - Durmis, Muzsik

Poprad: Gračnar - D. Brejčák, Petran, Ťavoda, Salija, L. Kozák, Erving, R. Václav, Česánek - Belluš, Mlynarovič, P. Svitana - D. Bondra, L. Paukovček, S. Takáč - P. Koyš, Zagrapan, Abdul - Macík, Heizer, Matúš Paločko

Banská Bystrica: S. Williams - Kubka, I. Ďatelinka, K. Sloboda, V. Mihálik, B. Marshall, B. Miller, Košecký, M. Kupec - J. Sýkora, Faille, A. Šťastný - Asselin, Higgs, R. Varga - Kabáč, Češík, T. Török - Giľák, Buc, Gabor

Hlasy po zápase:

Roman Stantien, tréner Popradu: "Do zápasu sme vstúpili celkom dobre, prvá tretina bola výborná. Tá druhá bola opakom tej prvej, hostia nás zatlačili, náš defenzívny systém máme zvládnutý, ale prestrieľali nás, boli sme veľmi stiahnutí. Do tretej tretiny sme šli s tým, že ideme hrať ako od začiatku zápasu, spravili sme korektúry v útokoch, čo sa nám vyplatilo. Celé mužstvo hralo obetavo, blokovali strely a takto si to predstavujem."

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Nehrali sme dnes 60 minút, hokej sa má hrať celý čas. Poprad hral výborne v prvej tretine, v druhej sme hrali skvelo my. V tretej tretine sme začali strácať puky, neboli sme efektívni ako v druhej tretine, nehrali sme jednoducho. Poprad mal výborné protiútoky a to rozhodlo. Ale ako hovorím, nehrali sme dobre celých 60 minút."

HC Košice - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Góly: 13. Kafka (R. Žitný), 17. L. Nagy (Marcel Haščák), 45. Netík (Suja, Galamboš) - 18. M. Uram (J. Sukeľ), 37. Lichanec (M. Uram, Oško)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Korím (Liptovský Mikuláš) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolín, Snášel - M. Smrek, Gajan, 3373 divákov

Košice: Škorvánek - Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Koch, Lenďák, - L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák - Šoltés, Suja, Netík - Kafka, Galamboš, Spilar - T. Klíma, Krajňák, Hričina - R. Žitný

L. Mikuláš: Hollý - Nádašdi, Mezovský, P. Horváth, J. Nemec, Fereta, Kurali, Korím, Matej Bača - Róbert Huna, Richard Huna, M. Kriška - Piatka, Števuliak, L. Žiak - Lichanec, Uhrík, Heikkilä - J. Sukeľ, Oško, M. Uram

Peter Bartoš, asistent trénera HC Košice: "Je to paradox, že tréner zdolaného tímu chváli svojich hráčov a my sme vyhrali, no pochváliť sa môžeme iba za prvých 18 minút zápasu. Dovtedy všetci hráči dodržiavali veci, ktoré sme si povedali na porade. Od stavu 2:0 sme súperovi dovolili streliť dva góly. Namiesto toho, aby sme udržali tento stav, sme dostali góly a naša herná disciplína upadla. Sme radi za tri body."

Anton Tomko, tréner MHk 32 Liptovský Mikuláš: "Netajím, v Košiciach sme chceli získať aspoň jeden bod. Boli sme k tomu blízko, no musím povedať, že ak všetci naši hráči neprídu pripravení psychicky či korčuliarsky, tak ťažko v Košiciach vyhráme. Bolo to vidieť v prvej tretine, keď jedna formácia dvakrát nezvládla situáciu a dostala dva góly. Marek Uram nás vrátil kontaktným gólom do zápasu, to nás nakoplo a v druhej tretine sme v niektorých fázach boli lepším tímom. V tretej sme si chceli dávať pozor na fauly. Jeden takzvaný faul však rozhodol, keď Košice dali gól na 3:2. Z Košíc odchádzame zdolaní, no hráčom nemám čo vyčítať. Snažili sme sa o dynamický hokej, hrali sme organizovane a v pohybe. Hráčov môžem pochváliť."

HKM Zvolen - MsHK Doxxbet Žilina 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Góly: 4. Špirko (Vandas, Handlovský), 15. Lušňák (Špirko), 33. P. Zuzin (Michal Chovan), 36. Špirko (Vandas, Handlovský), 37. D. Růžička (Šišovský, M. Holovič), 43. Kytnár (Drgoň, P. Zizun), 43. P. Halama (S. Petráš, Andrisík), 48. Handlovský (Michal Chovan, Kytnár), 59. Michal Chovan (Zeleňák, P. Zuzin) - 26. J. Ručkay (Matejka), 31. Beránek (Jenčík)

Vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Fridrich - Rojík, J. Tvrdoň, 1318 divákov

Zvolen: T. Tomek - Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Černook, A. Drgoň, Michal Roman - Handlovský, Špirko, Vandas - Šišovský, M. Holovič, Lušňák - P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan - P. Halama, S. Petráš, Andrisík

Žilina: Horčička - Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Matejka, Piegl, Žilin, Mendrej - Balej, Podešva, Bárta - Rudolf Huna, Surovka, Jenčík - Hvila, J. Ručkay, Beránek - F. Ondruš, Síkela, Dominik Rehák

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Súhlasím s tým, že rozhodol moment za stavu 2:2 a Tomek chytil čistú šancu. V tretej tretine sme konečne začali hrať tak, ako sme chceli od začiatku, bol to aj dôsledok toho, že sme už neboli pomalší a nehrali komplikovane."

Pavel Paukovček, tréner Žiliny: "Pre nás veľmi krutý výsledok, pretože dve tretiny, okrem tých vylúčení, sme boli lepší. Žiaľ, súper nás vyškolil z efektivity. Chlieb sa lámal za stavu 2:2, mohli sme ísť do vedenia, nasledovali tri pretečované puky a hneď bolo 5:2 pre súpera. Mrzí ma to, góly boli také, aké boli, nám to nepadá. Možno ten výsledok je na niečo dobrý, len sa treba z tejto prehry otriasť a pripraviť sa na ďalšie zápasy."

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - MAC Budapešť (Maď.) 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 13. J. Vas (Kulmala), 52. Kulmala (Somogyi, Szirányi) - 42. J. Brown (Klempa, K. Nagy), 59. Klempa (Danserau), 62. Klempa (Dudás)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše Láda (Miškovec) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Štefik - Bogdaň, Jobbágy, 1320 divákov

Miškovec: Adorján - Kiss, N. Crawford, T. Slovák, Szirányi, J. Milam, Láda, Vojtkó - Rusk - Magosi, R. Harrison, Miskolczi - Kulmala, J. Vas, Pance - Somogyi, Loiseau, Galanisz - Vincze, Hajós, Ritó

Budapešť: Rajna - Macaulay, Pozsgai, Garát, Burt, Dudás, Vokla, Fejes, Kreisz - Dansereau, J. Brown, Klempa - Terbócs, K. Nagy, Odnoga - Bodó, C. Langkow, Orban - Szigeti, Majoross, Pápa

HC 07 Detva - HK Nitra 5:6 po sam. nájazdoch (2:0, 1:3, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 5. M. Surový (Z. Král, Magogin), 7. Puliš (Ščurko, Murček), 35. Ščurko (Puliš), 45. Magogin (Puliš, Martin Chovan), 50. Matúš Chovan (Tibenský) - 23. Morrison (Fominych), 29. Blackwater (McCormack, Mezei), 39. Lantoši (Marek Slovák, McCormack), 41. Scheidl (D. Richard, Rais), 46. S. Buček (Bortňák), rozhod. sam. nájazd: McCormack

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Babic - Šefčík,, Sipos, 479 divákov

Detva: Riečický - Kuklev, Martin Chovan, Sládok, F. Fekiač, D. Jendroľ, Hraško, M. Šimon, Gachulinec - Puliš, Murček, Ščurko - J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga - Z. Král, Magogin, M. Surový - Matúš Chovan, P. Valent, Tibenský

Nitra: Foltán - McCormack, Mezei, Morrison, Rais, Miroslav Pupák, A. Sloboda, Rácz - Blackwater, Marek Slovák, Lantoši - Scheidl, D. Richard, S. Buček - L. Hrušík, Bortňák, B. Rapáč - Pätoprstý, J. Šiška, Fominych

Josef Turek, tréner Detvy: "Prvá tretina nám vyšla, hrali sme výborne a vyhrali sme ju. V druhej tretine nás súper prečísloval, málo sme strieľali na bránu, bol lepší a v poslednej fáze to bolo vyrovnané. Myslím, že bod je zaslúžený a pre nás zlatý, s takým kvalitným súperom ako je Nitra. Som rád, že sme vydržali počas celého zápasu výborne korčuľovať a vytvárať si strelecké príležitosti. Chcem hráčov pochváliť a som rád, že sme aj divákom ukázali, ako sme bojovali aj vonku, u silných súperov v Banskej Bystrici a Nových Zámkoch a že sme aj doma dokázali podať takýto výkon."

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Zápas sa pre nás zo začiatku nevyvíjal dobre. Detva má špecifické ihrisko, vedeli sme, že tu bude veľa osobného kontaktu a treba rýchlo reagovať, ale v prvej tretine sa nám to nedarilo, súper bol lepší a dal dva góly. Potom si myslím, že sme sa vrátili do zápasu a druhú a tretiu tretinu sme mali navrch, mali sme veľa šancí, vždy sme súperovi odskočili o gól, ale vždy nás dotiahol, išlo sa do predĺženia a nájazdy sme zvládli my."

MHC Mikron Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Góly: 9. Bajtek (Rogoň, T. Urban), 11. R. Hruška (Kudla), 19. Bajtek (T. Urban, Nejezchleb), 54. A. Zbořil (Zaťko) - 48. Luža (Radivojevič, Rýgl), 60. O. Mikula (Radivojevič, Luža)

Vylúčení: 9:5 na 2 min, navyše M. Novák 10 min za nešportové správanie a DKZ za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Adamec, Müllner - Kacej, Synek, 1732 divákov

Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Juraško, Hatala - Nejezchleb, R. Hruška, Štrauch - H. Ručkay, A. Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Rogoň - Jakúbek, Fábry, Videlka

Trenčín: M. Valent (19. Šimko) - Luža, Rýgl, Holenda, Cebák, L. Bohunický, T. Bokroš, Marek Hudec, Špankovič - Sádecký, Sojčík, Radivojevič - M. Hecl, Ölvecký, Bartovič - O. Mikula, Bližňák, T. Varga - J. Švec, Ján Pardavý ml., D. Hudec

Milan Jančuška, tréner Nových Zámkov: "Na začiatku musím pochváliť 'Koša', pretože prvých desať minút bol Trenčín lepší a náš brankár chytil tri čisté šance. Tam niekde bol základ nášho víťazstva. Za prvú tretinu musím chalanov pochváliť. Bojovali, dali do toho srdce. Dobre korčuľovali. Vypracovali sme si aj ďalšie šance na skórovanie. Víťazstvo nad takýmto silným súperom teší. Chválim celé mužstvo za tímový výkon."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Úvod nebol z našej strany vôbec zlý. No potom nastali také veci, aké sa nám stávať nemôžu. Súper to využil, vyhrával v zápase 3:0. Zámky majú svoju kvalitu. Všetko je riešiteľné, no góly z našej strany prišli neskoro a to rozhodlo. Boli tam aj dobré momenty, od nich sa musíme odraziť."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad porazil majstra a vyhral tretíkrát po sebe. Zvolen zničil Žilinu deviatimi gólmi