Hráči Detvy triumfovali na ľade Skalice.
Hráči Detvy triumfovali na ľade Skalice. (Autor: TASR)
SITA|27. mar 2018 o 19:43

Pozrite si sumár výsledkov 6. kola play out Tipsport ligy.

BRATISLAVA. Hokejisti HC 07 Detva zvíťazili 5:1 na ľade HK Skalica v šiestom kole play out najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Hostia sa zásluhou dvoch gólov Juraja Milého a zásahov Jozefa Tibenského, Michaila Kukleva a Ladislava Ščurka dostali do päťgólového vedenia.

Za domácich znížil v 57. minúte na konečných 1:5 René Jarolín. Tím spod Poľany má na svojom konte po triumfe v Skalici 12 bodov, Skaličania iba 3.

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade 6:0 nad Duklou Michalovce.

Domáci rozhodli o svojom jednoznačnom triumfe v tretej tretine, v ktorej strelili štyri góly. V priebehu siedmich minút skórovali Matúš Sukeľ, Vladimír Vybiral, Michal Uhrík a Branislav Rapáč.

Mladší z bratov Rapáčovcov dosiahol gól aj prvej tretine, v druhej sa presadil aj skúsený Marek Uram. Ten do súťažného duelu nastúpil prvýkrát od 12. januára 2018.

Liptovský Mikuláš má na svojom konte trinásť bodov, Michalovčania osem.

Tipsport liga 2017/2018 - play out:

HK Skalica - HC 07 Detva 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)

Góly: 57. R. Jarolín (O. Janík, Kotzman) - 3. Tibenský (Martin Chovan, Belluš), 18. J. Milý (J. Žilka), 34. Kuklev (Martin Chovan), 42. Ščurko (Videlka), 53. J. Milý (J. Žilka, Matúš Chovan)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner - Šefčík, M. Orolin, 752 divákov

Skalica: Košút - Škápik, Peter Horváth, Adrián Sloboda, Mikéska, O. Janík, A. Straka, Dufek, Kukliš - Vaškovič, Vereš, Hujsa - Kotzman, R. Jarolín, Janáč - Jurák, Schmidt, Okoličány - Kristián Kučera, Dmitriev, Kňazev

Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, Gachulinec, Sládok, Šimon, Macejko, Jendroľ - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - J. Milý, Matúš Chovan, J. Žilka - Videlka, Murček, L. Ščurko - Belluš, M. Surový, J. Tibenský - M. Róth

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Góly: 4. B. Rápač (Nádašdi, Uram), 28. Uram (B. Rapáč, Nádašdi), 41. M. Sukeľ (L. Žiak), 44. Vybiral (Langhammer, L. Žiak), 45. Uhrík (Vybiral), 48. B. Rapáč (Piatka)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše M. Sukeľ 10 min za napádanie rozhodcov, A. Laco - Korenko (obaja 5+10+DKZ za bitku), presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolin - Gajan, Gavalier

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nitriansky, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Gründling, Nemec, Nechaj - J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška - Vybiral, Langhammer, L. Žiak - A. Laco, Uhrík, Lištiak - Uram, Piatka, B. Rapáč

Michalovce: Trenčan (44. Juríček) - Hančák, Valečko, Korenko, Kolba, Meliško, Rusina, Dolgoš - Halás, Cútt, Solomončak - Mašlonka, Piatak, Balko - Jokeľ, Linet, Brezniak - Banovský, Toma, Hamráček - Mesaroš

Tabuľka play-out Tipsport ligy 2017/2018 po 6. kole:

1.Liptovský Mikuláš640001123:1413
2.Detva640000226:1412
------------------------------------------
3.Michalovce620100316:258
4.Skalica610000513:253

Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.

Domov»Hokej»Slovensko»Detva hladko zvíťazila, Liptovský Mikuláš deklasoval Michalovce