Slovan uspel v nájazdoch, z druhého miesta ho však zosadil Zvolen

Hokejisti Slovana Bratislava.
Hokejisti Slovana Bratislava. (Autor: TASR)
TASR|12. jan 2021 o 21:21

Tabuľku naďalej vedie Poprad.

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorňajšej dohrávke 8. kola Tipos extraligy nad Duklou Trenčín 4:3 po samostatných nájazdoch.

Po prvej tretine viedli po góloch Jakuba Urbánka a Dalibora Bortňáka 2:1, ale hostia v prostrednej časti dokázali skóre otočiť zásluhou Kruiseho Reddicka a bývalého útočníka Slovana Mareka Hecla.

Domáci Dominik Jendek však už o 35 sekúnd neskôr vyrovnal na 3:3 a napokon to bol jeho spoluhráč Urbánek, kto v piatej sérii ukončil nájazdovú lotériu.

Slovan po dvoch prehrách dokázal získať dva body, no prišiel o priebežnú druhú priečku tabuľky najvyššej slovenskej súťaže.

Predstihli ho hráči Zvolena, ktorí zdolali domáce Michalovce 5:3. V zápase sa blysol 22-ročný útočník Ján Chlepčok, ktorý strelil dva góly víťazného tímu.

V posledných piatich zápasoch stratil Zvolen len jeden bod, keď zvíťazil v košickej Steel aréne až po samostatných nájazdoch. Na vedúci Poprad stráca bod, ale odohral o zápas menej.

Tipos extraliga - dohrávky 8. kola:

Slovan Bratislava - Trenčín 4:3 sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 6. Urbánek (O'Donell, Bortňák), 10. Bortňák (Urbánek), 30. Jendek (Sersen), rozh. sam. nájazd Urbánek - 7. Bezúch (Ackered), 28. Reddick (Okuliar, Chromiak), 29. Hecl (Bezúch).

Rozhodovali: Kalina, T. Orolín - J. Konc ml., Durmis, vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0, bez divákov

Slovan: Parks - Beňo, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Valach, Ališauskas, Maier - O'Donnell, Kytnár, Šišovský - Rapáč, Bortňák, Kundrík - Jendek, Urbánek, Ožvald - Lepskii, Lukošík, Uram

Trenčín: Valent - Lemcke, Ackered, Švec, Starosta, Rehuš, Ilenčík, Urban - Bezúch, Paukovček, Hecl - Chromiak, Kettunen, Okuliar - Berisha, Reddick, Valach - Kukuča, Haščák, Sádecký - Ferényi

Michalovce - Zvolen 3:5 (1:3, 0:0, 2:2)

Góly: 10. Hickmott (McCormack, Šoltés), 42. McCormack (Lalancette), 48. Korhonen (Takáč, Mihálik) - 4. Halama (Melancon, Nuutinen), 19. Chlepčok (Kubka, Bondra), 20. Melancon (Nuutinen), 49. Chlepčok (Marcinek, Ivan), 60. Bondra (Betker).

Rozhodovali: Stano, Štefík - Bogdaň, Beniač, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Michalovce: Tomek - Zekucia, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Kolusz, Mudrák, Louis - Hickmott, Lalancette, Šoltés - Bartánus, Suja, Takáč - Korhonen, Erkinjuntti, Regenda - Mašlonka, Galamboš, Torok - Chalupa

Zvolen: Trenčan - Betker, Kotvan, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Gajdoš, Hatala - R. Bondra, Jedlička, Kolenič - Zuzin, Halama, Nuutinen - Marcinek, Tibenský, Chlepčok - Ďuriš, Gubančok, Meliško.

Hlasy po zápase:

Ivan Droppa, asistent trénera Michaloviec: "Začiatok sme mali vlažný, čo súper využil na vedenie. Zvolenu treba pogratulovať k tomu, že sa na zápas pripravil zodpovedne. V prvej tretine sme nevyužili pár šancí, ktoré mohli skončiť gólom. V tretej tretine sme sa dvoma gólmi vrátili."

Andrej Kmeč, asistent trénera Zvolena: "Z našej strany to bol tímový výkon. Výborne zachytal Adam Trenčan. Hráči dali do toho maximum a všetko podriadili víťazstvu. Aj preto sme si tri body podľa mňa zaslúžili."

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Slovan uspel v nájazdoch, z druhého miesta ho však zosadil Zvolen