Košičania si vezú z Liptova tri body, Michalovce si poradili so Zvolenom

Hokejisti HC Košice.
Hokejisti HC Košice. (Autor: TASR)
TASR|6. feb 2022 o 20:23 (aktualizované 6. feb 2022 o 21:35)

Prešov zdolal Nové Zámky najtesnejším rozdielom.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 37. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:2. Úradujúcemu majstrovi ukončili víťaznú sériu, ktorú zastavili na čísle 7.

Michalovčania chceli zastaviť rozbehnutých Zvolenčanov a štart do zápasu mali ideálny. V 5. minúte hrali presilovku, v ktorej Kukuča dorazil do bránky puk, ktorý neudržal brankár Rahm - 1:0.

Aj hostia však ukázali, že vedia využiť presilovku a vyrovnali už počas svojej prvej početnej výhody. V 15. minúte sa usadili v pásme a po Osterbergovej prihrávke Krieger prestrelil brankára Vošvrdu - 1:1.

V prostrednej časti boli strelecky aktívnejší Zvolenčania, ale gól strelili domáci. Vedenie im v 24. minúte vrátil Žitný, ktorého obrana hostí nepokryla a upravil na 2:1. V 32. minúte sa efektnou akciou prezentoval Cameranesi, ale brankára Rahma neprekonal.

Dôležitý gól na 3:1 strelil domáci v 43. minúte. Postaral sa oň Žitný, ktorý sa v útočnom pásme dostal k puku, unikol obrane súpera poradil si aj s Rahmom.

Hostia síce v 47. minúte nevyužili presilovku, ale o päť minút mladík Jedlička znížil na rozdiel jediného gólu, keď stečoval strelu Hraška - 3:2.

V 55. minúte mohol Krieger vyrovnať, ale Vošvrda zmaril jeho únik. Zvolenčania sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, ale od Suju inkasovali štvrtý gól - 4:2.

Hokejisti HC Košice zvíťazili v zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3.

Tipos extraliga - 37. kolo:

Liptovský Mikuláš - Košice 3:5 (0:0, 2:2, 1:3)

Góly: 35. Paločko (Salija, Jurík), 40. Varttinen (Kriška), 48. Walega (Kriška, Handlovský) - 27. Cibák (Pereskokov. Chovan), 28. Snuggerud (Paršin, Slovák), 47. Paršin (Bartánus, Snuggerud), 53. Pereskokov (Saucerman, Paršin), 59. Slovák.

Rozhodovali: Smrek, Müllner - Junek, Hercog, vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 450 divákov.

Liptovský Mikuláš: Ivannikov – Ventelä, Varttinen, Salija, Kurali, Pavúk, Mezovský, Nemec – Kriška, Walega, Handlovský – Michalík, Elo, Jurík – Paločko, Uhrík, Haluška – Obdržálek, Babka, Ďurina - Dunčko

Košice: Riečický - Snuggerud, Saucerman, Cibák, Romančík, Deyl, Šedivý, Jacko - Paršin, Slovák, Bartánus - McPherson, Ihnačák, Mrázik - Klhůfek, Chovan, Pereskokov - Jokeľ, Linet, Rogoň.

Banská Bystrica – Trenčín 5:3 (1:0, 0:3, 4:0)

Góly: 16. Bubela (K. Jendroľ, Kabáč), 48. Melcher (Bubela, Fossier), 50. Tamáši (Kabáč, Melcher), 52. Björkung (Melcher, Tamáši), 60. Berger (Tamáši) – 28. D. Hudec (Starosta, L. Paukovček), 35. Berisha (Martin Chovan), 40. D. Hudec (J. Švec).

Rozhodovali: Snášel ml., D. Konc st. – Crman, Stanzel, vylúčení na dve min.: 2:3, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 732 divákov.

Banská Bystrica: Weninger – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Matej Bača – Fossier, Berger, Šoltés – K. Jendroľ, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – G. Gabor, Sojka, Bodnár

Trenčín: M. Valent – Martin Chovan, kudla, Martiška, Starosta, Lemcke, Nemčík – Berisha, Marek Valach, Minárik – Bezúch, Sojčík, Krajč – Krajčovič, L. Paukovček, Honzek – D. Hudec, Rehuš, J. Švec.

Michalovce - Zvolen 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 5. Kukuča (Suja, Žitný), 24. Žitný (Galamboš), 43. Žitný, 60. Suja - 15. Krieger (Osterberg, Leskinen), 52. Jedlička (Hraško, Kubka).

Rozhodovali: Novák, Valach - Staššák, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 517 divákov.

Michalovce: Vošvrda - Doherty, Ross, Pavlin, Macejko, Bokroš, Mihálik - Suja, Cameranesi, Faith - Kukuča, Buc, Keränen - Žitný, Galamboš, Galbavý - Przygodzki, Erkinjuntti, Mašlonka - Mráz

Zvolen: Rahm - Hain, Kotvan, Roy, Djakov, Kubka, Hraško, Meliško - Puliš, Saracino, Jedlička - Osterberg, Krieger, Leskinen - Török, Mikúš, Stupka - Chlepčok, Marcinek, Csányi.

Prešov - Nové Zámky 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)

Góly: 28. Čacho (Rajnoha, Charbonneau), 33. Žilka (Vas), 38. Turan (Čacho, Michnáč) - 42. Ahlholm (Holenda), 57. Jackson (Kozák, Klempa).

Rozhodovali: T. Orolin, Goga - M. Orolin, Vyšný, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 567 divákov.

Prešov: Bespalov - F. Fekiač, Rajnoha, Turan, Glazkov, Růžička, Jendroľ, Bakala - Welychka, Vas, Sýkora - Charbonneau, Čacho, Michnáč - Žilka, V. Fekiač, Šimun - Lalík, Zagrapan, A. Nauš

Nové Zámky: Bakala - Hatala, Bull, Knižka, Kozák, Ligas, Holenda, Tóth, Meszároš - Jackson, Langkow, Farley - Števuliak, Šiška, Ahlholm - Mišiak, Barto, Klempa - Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi.

Poprad - Spišská Nová Ves 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 30. Mlynarovič (Petráš, Mešár), 58. Novajovský (Mlynarovič, Mešár) - 12. Majdan (Salituro, Giľák), 32. Giľák (Beaudry), 34. Vartovník (Štrauch),

45. Hamráček (Novák, Ordzovenský), 48. Hamráček (Vrábeľ, Nieminen).

Rozhodovali: Baluška, Stano - Šefčík, Synek, vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše Dalhuisen (Poprad) a Atwal (Sp. Nová Ves) obaja 5 + DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1000 divákov

Poprad: Tomek – Dalhuisen, Ulrych, Brejčák, Drgoň, Tam, Rymsha, Novajovský – Ully, Arniel, Bondra D. – Svitana, Skokan, Livingston – Mešár, Mlynarovič, Petráš – Bondra N., Paločko, Kundrik

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Atwal, Malina, Romaňák, Beaudry, Česánek, Ordzovenský – Giľák, Salituro, Majdan – Nieminen, Kuru, Rapáč – Štrauch, Vartovník, Hamráček – Vrábeľ, Kupka, Novák.

Slovan Bratislava - Nitra 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly: 30. Gachulinec (Yogan), 37. Haščák (MacKenzie, Yogan), 56. Haščák (MacKenzie), 60. Haščák (Harris) - 24. Buček (Baláž), 52. Sýkora (Vitaloš, Hrnka).

Rozhodovali: Korba, Žák - Šoltés, Valo, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia 0:0, 2481 divákov.

Slovan: Windsor - MacKenzie, Breton, Valach, Sersen, Gachulinec, Maier, Golian - Haščák, Rapuzzi, Yogan - Jääskeläinen, Harris, Urbánek - Sukeľ, Kytnár, Matoušek - Belluš, Preisinger, Šotek

Nitra: O´Connor - Rais, Mezei, Raskob, Švarný, Vitaloš, Pupák - Varga, Baláž, Buček - Hrnka, Rockwood, Sýkora - Volko, Bajtek, Tvrdoň - Šramaty, Múčka, Pekarčík.

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košičania si vezú z Liptova tri body, Michalovce si poradili so Zvolenom