Slovan nastúpil v špeciálnych dresoch, ale prehral. Naďalej prekvapuje Detva

Momentka zo zápasu Slovan Bratislava - Nitra.
Sportnet|30. dec 2020 o 18:47

Pozrite si stredajšie výsledky.

BRATISLAVA. Hokejisti Popradu zvýšili po 26. kole svoj náskok na čele najvyššej slovenskej súťaže Tipos extraligy, keď vyhrali v Miškovci 4:1.

Naopak, zaváhal druhý Slovan Bratislava, ktorý v šlágri kola podľahol doma tretej Nitre 1:2. Bratislavčania hrali v špeciálnych dresoch s vianočnou tematikou.

Štvrtá je prekvapujúca Detva, ktorá vyhrala vo Zvolene 4:2 a predstihla svojho stredajšieho súpera.

Vo východniarskom derby Michalovce uspeli v Košiciach 2:1. Darilo sa aj Trenčínu, domáce Nové Zámky zdolal 3:0.

Suverénne posledný Liptovský Mikuláš si doma poradil s predposlednou Banskou Bystricou 5:3, stále však na ňu stráca priepastných pätnásť bodov.

Tipos extraliga - 26. kolo:

Miškovec - Poprad 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Góly: 23. Osterberg (Egle, Vas) - 18. Skokan (Svitaňa, Drgoň), 38. Livingston (Drgoň, Brejčák), 40. Svitana (Skokan), 60. Svitana (Dalhuisen)

Rozhodovali: Korba, Adamec - Valo, Bogdaň, vylúčenia: 7:7 na 2 min, navyše Flick (Miškovec) 10 min za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Miškovec: Adorján - Wehrs, Szirányi, Láda, Kiss, Rauhauser, Vojtkó, Révész - Flick, Vas, Egle - Csányi, Osterberg, Anderson - Rokaly, Galanisz, Magosi - Ritó, Lövei, Miskolczi

Poprad: Vošvrda - Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Kramár, Erving, Hudec - Haščák, Skokan, Svitana - Vandas, Preisinger, Handlovský - Tavi, Bjalončík, Livingston - Matúš Paločko, Jevoš, Matej Paločko - Hajnik

Slovan Bratislava - Nitra 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 19. O'Donnell (Gašpar) - 32. Šiška (Zech, Pupák), 39. Zech (Pupák, Minárik)

Rozhodovali: Žák, Orolin - Junek, Durmis, vylúčení: 8:5 na 2 min, navyše: Žitný (Nitra) 5+DKZ za úder do hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Slovan Bratislava: Parks (41. Makarov) - Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Uram, Beňo - Šišovský, Bortňák, Rapáč - Gašpar, Urbánek, O'Donnell - Ondriš, Kytnár, Studenič - Kundrík, Petráš, Lačný

Nitra: Cowley - Mezei, Cardwell, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák, Socha - Tvrdoň, Slovák, Hrnka - Kollár, Šťastný, Žitný - Pätoprstý, Holešinský, Molnár - Minárik, Šiška, Múčka

Hlasy po stretnutí

Roman Stantien, tréner Slovana: "My sme vstúpili do zápasu dobre, prvá tretina bola od nás najlepšia, ale, bohužiaľ, sme nevyťažili viac. V druhej sme hrali v oslabení trikrát po sebe, stratili sme veľa síl.

V tretej tretine sme vystriedali brankára, lebo mal žalúdočné problémy, ale potom sme sa už nedokázali presadiť. Hostia hrali umne vzadu a podržal ich brankár. My sme sa nevedeli udržať na puku."

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: "My sme podali zodpovedný výkon, podporil nás brankár. Som rád, že sme konečne so Slovanom bodovali, lebo v lige sa s nám proti nemu nedarilo. Po druhej tretine sme si povedali, že to už musíme udržať. Možno to nebol pekný hokej z našej strany v tretej tretine, ale zato účelový."

Zvolen - Detva 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 24. Puliš (R. Bondra, Betker), 29. Melancon (Nuutinen, R. Bondra) - 12. Ľupták (Ščurko, Lalík), 15. Lalík (Ščurko, V. Fekiač), 33. V. Fekiač (Lyle, Ščurko), 52. Charbonneau (Rymsha, Curry)

Rozhodovali: Snášel ml., Hronský - D. Konc ml., J. Konc ml., vylúčení na 2 min: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, bez divákov

Zvolen: Trenčan - Hraško, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Kotvan, Meliško - Puliš, J. Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Zuzin, McPherson - Kelemen, Helewka, Stupka - Chlepčok, Tibenský, Marcinek

Detva: Sholl - Lyle, Lalík, Korím, F. Fekiač, Gachulinec, Rymsha, Jendroľ, Bakala - Ľupták, V. Fekiač, Ščurko - Cox, Curry, Charbonneau - Downing, P. Valent, J. Sýkora - Žilka, T. Klíma, Čacho

Hlasy po stretnutí:

Peter Oremus, tréner Zvolena: "Začiatok nebol podľa našich predstáv. V druhej tretine sme zlepšili určité veci. Šancí sme si dnes vytvorili veľa, hlavne v tretej tretine, no Detva dala gólov viac a preto aj vyhrala. Hostia asi viac chceli.

Je to prvý zápas, ktorý sme doma prehrali za tri body v tejto sezóne. Brankár súpera chytal výborne, no aj náš. Presnosť streľby, ktorá nás zdobila, tak dnes nám celkom nevyšla. Úspešnosť streľby mala byť z našej strany väčšia."

Ernest Bokroš, tréner Detvy: "Som nesmierne šťastný, že sme ukončili rok 2020 takýmto veľkým víťazstvom. Hráči si zaslúžia pochvalu, pretože v desiatich zápasoch v rade bodovali.

Som spokojný s výkonom svojich zverencov, podržal nás výrazne brankár, no i obrana a útok hrali dobre. Zaslúžene sme vyhrali. Výrazne sa tak približujeme k cieľu dostať sa do play off."

Košice - Michalovce 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 54. Klhůfek (Chovan, Baránek) - 46. Lalancette (McCormack), 49. Southorn (Erkinjuntti, Lalancette)

Rozhodovali: Štefik, Müllner - Janiga, Šoltés, vylúčení: 6:3 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Košice: Sedláček - Pavlin, Baránek, Nemčík, Růžička, Slovák, Deyl, Cibák - Réway, Mráz, Chovan - Klhůfek, Pospíšil, Jokeľ - Milý, Vrábeľ, Belluš - Krasničan, Havrila, Frič - Demek

Michalovce: Tomek - Ventelä, Louis, Southorn, Mihálik, Ťavoda, McCormack, Zekucia - Erkinjuntti, Lalancette, Korhonen - Regenda, Suja, Šoltés - Takáč, Bartánus, Mašlonka - Chalupa, Galamboš, Török - Češík

Jan Šťastný, tréner Košíc: "Videli sme vyrovnaný zápas podobný zápasom play off. Tímy sa dlho oťukávali, hrali systémovo. Zápas rozhodli presilové hry, v ktorých dal súper dva góly. My sme dostali možnosť hrať iba dve presilovky, čo je zvláštne, keď hráme doma a mali by sme si vytvoriť tlak.

Ešte za stavu 0:0 išiel Martin Pospíšil sám na bránku a keby dal gól, možno by sa to vyvíjalo inak. Oba tímy predviedli taktický výkon. Škvrnou na zápase boli podľa mňa iba zvláštne rozhodnutia rozhodcov. Myslím si, že niektoré zákroky na jednej i druhej strane posúdili zvláštne. Žiaľ, je to tretia prehra po sebe, no teraz si odpočinieme a verím, že to zlomíme v nasledujúcom zápase."

Tomek Valtonen, tréner Michaloviec: "Dlho to bol zápas o jednom góle. Myslím si, že sme boli lepší v prvej tretine, v druhej mali viac z hry domáci Košičania, keď sme my spravili viacero chýb.

V tretej tretine nám pomohli dve presilovky, v ktorých sme domácim odskočili. K dnešnému úspechu nám pomohol aj dobrý výkon brankára Tomeka. V dnešnom zápase sme hrali ako tím a to je cesta k tomu, aby sme boli stále lepší."

Nové Zámky - Trenčín 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 4. Paukovček (Bezúch, Bokroš), 53. Bezúch (Hecl, Bokroš), 59. Rehuš

Rozhodovali: Fridrich, Tvrdoň - Frimmel, Gegáň, vylúčení: 5:9 na 2 min, navyše B. A. Clarke (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1, bez divákov

Nové Zámky: Kiviaho - Hain, Holenda, B. A. Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Mikuš - Okoličány, Seppanen, Majdan - G. C. Clarke, Bajtek, Števuliak - Zahradník, Embrich, Rogoň - Ondrušek

Trenčín: Valent - Ackered, Lemcke, E. Švec, Bokroš, Rajnoha, Rehuš, Miklovič - Berisha, Kettunen, Okuliar - Bezúch, Paukovček, Hecl - Kukuča, J. Švec, Sádecký - Krajč, J. Haščák

Liptovský Mikuláš - Banská Bystrica 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Góly: 4. Hamráček (Michalík), 6. Valtola, 17. Haluška (Rud. Huna, Štrauch), 30. Jesus (Tullio), 53. Uhrík (Štrauch, Petran) - 28. Vybiral (Breton), 52. Breton, 55. D'Aoust (Ďatelinka, Sukeľ)

Rozhodovali: Stano, Goga - Vyšný, Crman, vylúčenia: 5:4 na 2 min, navyše Hamráček (Lipt. Mikuláš) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Liptovský Mikuláš: Kaarlehto - Pavúk, Robertson, Petran, Valtola, Jesus, Mezovský, Rusina, Droppa - Rud. Huna, Uhrík, Štrauch - Hamráček, Lištiak, Michalík - Portokalis, McShane, Tullio - M. Bača, J. Nemec, Haluška

Banská Bystrica: Gajan (6. Belányi) - Žiak, Ďatelinka, Crevier-Morin, Breton, Petrinec, Demo, Ganz - Lamper, D'Aoust, J. Sukeľ - Faško-Rudáš, Tamáši, Mistele - Vybiral, Giertl, Kabáč - M. Sloboda, Výhonský, Melcher - K. Gabor