S klubom predĺžil zmluvu do roku 2021.
PARÍŽ. Thomas Tuchel bude trénerom francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain aj v ďalšej sezóne po tom, ako s vedením úradujúceho majstra Ligue 1 predĺžil v sobotu zmluvu do roku 2021. Informovala agentúra AFP.
Futbalisti PSG síce obhájili ligový titul so suverénnym 16-bodovým náskokom, no v ostatných súťažiach svoje ambície nenaplnili. V Lige majstrov nestačili v osemfinále na Manchester United, hoci mali po úvodnom víťazstve 2:0 na Old Trafford postupové karty vo svojich rukách.
Na domácom štadióne však United podľahli 1:3, keď postupový gól hostí strelil Marcus Rashford až vo 4. minúte nadstavenia z jedenástky. PSG sa predčasne porúčal aj z francúzskeho Ligového pohára, v ktorom vo štvrťfinále nestačil na Guingamp (1:2).
V posledných desiatich dueloch si Tuchelovi zverenci pripísali len tri víťazstvá a prehrali aj vo finále Francúzskeho pohára s Rennes 2:3 po jedenástkovom rozstrele.