Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Hantuchová: Bolo mi cťou mať Martinu Hingisovú ako motiváciu

Slovensko-švajčiarsky pár Daniela Hantuchová (vľavo) a Martina Hingisová počas 1. kola štvorhry na hardovom turnaji WTA v roku 2013, archívna snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. nov 2017 o 08:22

Obe tenistky ukončil tento rok aktívnu kariéru.

BRATISLAVA. Obe najslávnejšie tenisové rodené východniarky už dohrali, Daniela Hantuchová to zverejnila v júli, Švajčiarka Martina Hingisová minulý týždeň.

Spája ich oveľa viac ako geografická blízkosť Popradu a Košíc.

Hantuchová: Obdivujem, čo všetko dokázala

"Bolo mi cťou vnímať ju ako motiváciu, ale aj zdieľať s ňou veľa spoločných tréningov, zápasov, večerí," uviedla pre agentúru SITA 34-ročná Hantuchová, ktorá zdolala teraz 37-ročnú Hingisovú v marci 2002 vo finále v kalifornskom Indian Wells.

V deň, keď som zverejnila koniec kariéry, sme s Martinou pozerali záznam toho nášho vzájomného finále z Indian Wells 2002, aj sme si poplakali.


Daniela Hantuchová, bývalá slovenksá tenistka

Bol to premiérový vzájomný duel. Na definitívnych 3:2 sa Slovenka dostala v osemfinále edície 2007 v rovnakom dejisku, napokon znova dobyla titul.

Bývalá jednotka svetového rebríčka vo dvojhre a terajšia líderka renkingu štvorhry Hingisová má na konte 25 grandslamových trofejí, rozlúčila sa už tretí raz. Tentoraz podľa jej slov definitívne.

"Obdivujem, čo všetko dokázala. Hrala s citom a rozumom, ľudia sa tešili na jej zápasy.

Bolo zaujímavé počúvať, ako ona vníma tenis. Pri tých spoločných tréningoch som sa veľa naučila," zaspomínala si Hantuchová, ktorá v ére čoraz výraznejšieho príklonu k silovému a priamočiaremu štýlu rovnako ako Hingisová patrila k starosvetskej škole jemnocitu na kurte.

Hantuchová sa na spoločné zápasy tešila

Hingisová sa po takmer šiestich rokoch odmlky vrátila v júli 2013 práve po boku Hantuchovej vo štvorhre a vtedy skonštatovala: "Chcelo to od nej veľa nabádania a podnecovania, aby ma - obrazne povedané - vytiahla z hrobu. Som veľmi šťastná, že mám partnerku ako Daniela, značne mi to uľahčila."

Hantuchová spätne pre SITA podotkla: "Na naše zápasy som sa vždy tešila. Vedela som, že ani tak nezáleží na výsledku - predovšetkým si to užijeme a budeme mať radosť z hry."

Držiteľka kariérneho Grand Slamu v miešanej štvorhre Hantuchová mala Hingisovú nablízku aj v jednej z najzásadnejších chvíľ.

"V deň, keď som zverejnila koniec kariéry, sme s Martinou pozerali záznam toho nášho vzájomného finále z Indian Wells 2002, aj sme si poplakali," prezradila Slovenka v septembri na prezentačnej tlačovej besede k novembrovému 10. ročníku exhibičného benefičného podujatia Tennis Champions.

V roku 2013 sa predstavila v NTC na tejto akcii práve s Hingisovou.

Súvisiace články