Bieloruská tenistka Arina Sabalenková.
Bieloruská tenistka Arina Sabalenková. (Autor: SITA/AP)
Sportnet, TASR|22. okt 2021 o 14:05 (aktualizované 22. okt 2021 o 17:17)

Do semifinále postúpila aj Vondoušová.

MOSKVA. Najvyššie nasadená tenistka Arina Sabalenková z Bieloruska nezíska titul na turnaji WTA v Moskve. V piatkovom štvrťfinále dvojhry prehrala s domácou Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou 3:6, 4:6.

Svetová dvojka získala úvodný gem, ale to bolo naposledy, čo v zápase viedla. Alexandrovová hrala presne a len raz prišla o svoje podanie. Naopak, Sabalenková robila množstvo chýb a často pôsobila na kurte frustrovaným dojmom.

V druhom sete mala za stavu 4:4 tri šance na zisk dôležitého brejku, no premárnila ich a o pár minút neskôr Ruska s pomocou pásky ukončila zápas.

Okrem Alexandrovovej postúpila medzi elitné kvarteto aj Češka Markéta Vondroušová. Na ceste do jej piateho tohtoročného semifinále ju nezastavila domáca tenistka Anastasia Pavľučenkovová.

Semifinále si nezahrá ani turnajová dvojka Garbine Muguruzová zo Španielska, ktorá podľahla Anett Kontaveitovej z Estónska hladko 1:6, 1:6.

Do semifinále sa prebojovala turnajová trojka Maria Sakkariová z Grécka po výhre nad osmičkou pavúka Simonou Halepovou z Rumunska dvakrát 6:4.