Vlaňajší víťaz je dnes svetová jednotka. Turnaj mladíkov vyhral Američan

TASR|13. nov 2022 o 08:40

Vo finále zdolal českého súpera.

Next Gen ATP Finals - finále

Brandon Nakashima (USA-4) - Jiří Lehečka (ČR-5) 4:3 (5), 4:3 (6), 4:2

MILÁNO. Turnaj majstrov hráčov do 21 rokov vyhral americký tenista Brandon Nakashima. Vo finále podujatia v Miláne zdolal Čecha Jiřího Lehečku v troch setoch 4:3 (5), 4:3 (6) a 4:2.

Nakashima, 49. hráč svetového rebríčka, vystriedal na tróne vlaňajšieho víťaza Carlosa Alcaraza zo Španielska. Ten je aktuálne svetovou jednotkou a vyhral tento rok US Open. Mal pochopiteľne právo štartu na "veľkom" Turnaji majstrov, no musel ju pre zranenie odmietnuť.

Američan získal v tomto roku v San Diegu svoj prvý titul na okruhu ATP.

Turnaj sa hrá za špeciálnych pravidiel a testujú sa na ňom rôzne novinky. To je aj dôvodom, prečo sa sety hrajú iba do 4 víťazných gemov a nie do 6, ako je štandardom.

Väčšinou platí, že kto vyhral tento turnaj, ten sa v ďalšom období stal špičkou na mužskom okruhu. Jedným z príkladov je už spomínaný Carlos Alcaraz.

V roku 2019 ho zas vyhral Jannik Sinner, ktorý už bol medzi mužmi v top 10. Ročník 2018 zas vyhral Stefanos Tsitsipas, ktorý už dokázal neskôr vyhrať aj mužský Turnaj majstrov.

Domov»Tenis»Vlaňajší víťaz je dnes svetová jednotka. Turnaj mladíkov vyhral Američan