Obhajkyňa Gauffová potrebovala na postup aj tretí set, Azarenková končí

Coco Gauffová po zápase s Jelinou Svitolinovou v treťom kole US Open 2024.
Coco Gauffová po zápase s Jelinou Svitolinovou v treťom kole US Open 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. aug 2024 o 20:58 (aktualizované 30. aug 2024 o 22:20)

Ďalej idú Čchin-wen Čeng či Vekičová.

NEW YORK. Americká tenistka Emma Navarrová postúpila do osemfinále grandslamového turnaja US Open.

Trinásta nasadená hráčka si v piatkovom zápase poradila s devätnástkou pavúka Ukrajinkou Martou Kosťukovou v troch setoch 6:4, 4:6, 6:3. Postupom medzi šestnástku najlepších si vytvorila osobné maximum na US Open.

V osemfinále nebude chýbať ani nenasadená Číňanka Wang Ja-fan. V 3. kole zdolala dvadsiatu nasadenú Bielorusku Viktoriju Azarenkovú 6:4, 3:6, 6:1.

Do ďalšej fázy postúpila aj obhajkyňa vlaňajšieho prvenstva Američanka Coco Gauffová. V piatkovom zápase zdolala turnajovú dvadsaťsedmičku newyorského pavúka Ukrajinku Jelinu Svitolinovú v troch setoch 3:6, 6:3, 6:2. Vzájomnú bilanciu upravila na 2:1.

Prvý set vyznel pre Ukrajinku, ktorá brejkla súperku v ôsmom geme, po ktorom sa dostala do vedenia 5:3. Následne ho potvrdila čistou hrou a získala prvý set. Dôležitý moment priniesol šiesty gem druhého setu, v ktorom trojka newyorského pavúka Gauffová odskočila súperke na 2:4 a obe hráčky si následne postrážili servis (3:6).

Svitolinová stratila podanie už v prvom geme rozhodujúceho setu a neudržala ho ani v piatom (1:4). V ôsmom síce odvrátila tri mečbaly Američanky a prvýkrát v zápase jej vzala podanie, no následne nezískala ani jeden fiftín pri vlastnom servise a set prehrala 3:6.

Po trojsetovej dráme sa medzi šestnásť najlepších prebojovala aj Španielka Paula Badosová. V tajbrejku rozhodujúceho setu zdolala Rumunku Elenu Gabrielu Ruseovú 10:8.

Z postupu sa tešila aj siedma nasadená Číňanka Čchin-wen Čeng, ktorá si bez väčších problémov poradila s Nemkou Julou Niemeierovou 6:2, 6:1.

US Open 2024

Dvojhra žien - 3. kolo:

Coco Gauffová (USA-3) - Jelina Svitolinová (Ukr.-27) 3:6, 6:3, 6:3

Čchin-wen Čeng (Čína-7) - Jule Niemeierová (Nem.) 6:2, 6:1

Paula Badosová (Šp.) - Elena Gabriela Ruseová (Rum.) 4:6, 6:1, 7:6 (8)

Wang Ja-fan (Čína) - Viktorija Azarenková (Biel.-20) 6:4, 3:6, 6:1

Donna Vekičová (Chor.-24) - Peyton Stearnsová (USA) 7:5, 6:4

Emma Navarrová (USA-13) - Marta Kosťuková (Ukr.-19) 6:4, 4:6, 6:3

Domov»Tenis»Obhajkyňa Gauffová potrebovala na postup aj tretí set, Azarenková končí