Premiérový titul. Tenisový turnaj vyhral prvý hráč narodený v 21. storočí

Jannik Sinner.
Jannik Sinner. (Autor: TASR/AP)
TASR|14. nov 2020 o 17:00

Obaja súperi bojovali o prvý titul v kariére.

SOFIA. Taliansky tenista Jannik Sinner triumfoval na turnaji ATP v Sofii. V sobotňajšom finále dvojhry zdolal Kanaďana Vaseka Pospisila v troch setoch 6:4, 3:6 a 7:6 (3).

Devätnásťročný Talian tak vyhral svoju prvú trofej na okruhu. Narodil sa v roku 2001 a je tak prvým mužom narodeným v 21. storočí, ktorý získal trofej z hlavného okruhu ATP.

Je tiež najmladším víťazom turnaja na okruhu ATP od triumfu Keia Nišikoriho v roku 2008. V pondelok sa zároveň posunie na 37. miesto v rebríčku a vytvorí si tak kariérne maximum.

"Keď vyhráte turnaj, je to vždy špeciálne. Bolo to veľmi ťažké, 7:6 v treťom sete... No keď vyhráte, je to ešte lepší pocit, ako zvíťaziť 6:1, 6:1. Celý týždeň som sa cítil dobre, je krásne tu hrať," povedal.

ATP Sofia - Finále

Jannik Sinner (Tal.) - Vasek Pospisil (Kan.) 6:4, 3:6, 7:6 (3)

Domov»Tenis»Premiérový titul. Tenisový turnaj vyhral prvý hráč narodený v 21. storočí