V zápase bola miernou favoritkou, Kužmovej však štvrťfinále nevyšlo

Viktória Kužmová.
Viktória Kužmová. (Autor: TASR/AP)
TASR|6. jan 2023 o 08:10 (aktualizované 6. jan 2023 o 12:20)

V semifinále nebude chýbať Coco Gauffová.

AUCKLAND. Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v novozélandskom Aucklande. Siedmej nasadenej Čiernohorke Danke Koviničovej podľahla 3:6, 2:6.

Úspešná kvalifikantka si predtým v druhom kole pripísala cenný skalp Britky Emmy Raducanuovej, šampiónka US Open z roku 2021 pred tretím setom a za stavu 0:6, 7:5 skrečovala duel pre zranenie.

Kužmová bola podľa stávkových kancelárii proti Koviničovej miernou favoritkou. V prvom sete však neuspela za stavu 3:4 pri svojom podaní, pričom jej súperka následne pri vlastnom servise potvrdila brejk.

V druhom sete sa Koviničovej podarilo dvakrát uspieť pri podaní Slovenky a za 71 minút doviedla zápas do víťazného konca.

Čiernohorka zaznamenala osem es, Kužmová zase šesť dvojchýb. Na príjme sa vyložene trápila a za celý zápas si nevypracovala ani jeden brejkbal.

Postup do semifinále si poľahky zaistila najvyššie nasadená Coco Gauffová, no prekvapujúco na turnaji skončila Kanaďanka Leylah Fernandezová.