Skvelá Jamrichová. Súperku, ktorá predtým nestratila ani set, zmietla z kurtu

Sportnet|12. júl 2024 o 14:55 (aktualizované 12. júl 2024 o 16:30)

Wimbledon 2024

Dvojhra junioriek - štvrťfinále:

Renáta Jamrichová (SR-1) - Rosita Denčevová (Bulh.) 6:3, 6:1

Vendula Valdmannová (ČR) - Jeline Vandrommeová (Belg.-10) 3:6, 6:3, 6:4

LONDÝN. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do semifinále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone.

V pozícii najvyššie nasadenej hráčky zdolala vo štvrťfinále Bulharku Rositu Denčevovú hladko 6:3, 6:1, pričom na to potrebovala len 52 minút. Po roku sa tak opäť prebojovala medzi záverečné kvarteto.

Očakával sa podstatne vyrovnanejší súboj, keďže bulharská tenistka podobne ako Jamrichová prešla do štvrťfinále bez straty setu. V rebríčku ITF jej patrí 18. miesto, no dnes bol rozdiel na kurte oveľa väčší.

V súboji o svoje druhé juniorské grandslamové finále vo dvojhre sa Slovenka stretne s Vendulou Valdmannovou.

Nenasadená Češka zdolala v piatkovom štvrťfinále desiatku pavúka Belgičanku Jeline Vandrommeovú v troch setoch 3:6, 6:3, 6:4.

Domov»Tenis»Skvelá Jamrichová. Súperku, ktorá predtým nestratila ani set, zmietla z kurtu