Bolo to stresujúce, hovorila Jamrichová. O nástupe sa dozvedela až v noci

Renáta Jamrichová sa raduje po víťazstve nad Slovinkou Veronikou Erjavečovou a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej (PBJK) Slovensko  - Slovinsko.
Fotogaléria (9)
Renáta Jamrichová sa raduje po víťazstve nad Slovinkou Veronikou Erjavečovou a postupu na finálový turnaj Pohára Billie-Jean Kingovej (PBJK) Slovensko - Slovinsko. (Autor: TASR)
TASR|13. apr 2024 o 14:53

Zverenka trénera Jána Matúša dúfa, že v Seville sa predstaví aj v nejakom zápase.

BRATISLAVA. Pred duelom proti Veronike Erjavečovej cítila väčšiu nervozitu ako vlani pri debute v Pohári Billie-Jean Kingovej proti Nadii Podoroskej.

Renáta Jamrichová totiž v prípade víťazstva mohla posunúť slovenské tenistky na finálový turnaj v Seville.

Juniorská šampiónka Australian Open sa postupne rozohrala ku kvalitnému výkonu a slovinskú jednotku vyprevadila z kurtu v bratislavskom NTC s "kanárom".

"O tom, že nastúpim namiesto Kaji Schmiedlovej, som sa dozvedela v piatok o desiatej večer. Veľmi ma potešilo, že mi dal kapitán Matej Lipták dôveru, bola to pre mňa veľká česť.

Trochu ťažšie sa mi zaspávalo a bola som nervóznejšia ako vlani v novembri v zápase s Argentínou. Uvedomovala som si, že môžem získať rozhodujúci tretí bod, bolo to stresujúce.

V prvom sete som sa trápila mentálne, vo výmenách som mala blok. Postupne som sa však dostala do tempa, uvoľnila som sa a druhý set bol už v mojej réžii," uviedla 16-ročná Slovenka.

Fotogaléria zo zápasu Renáta Jamrichová - Veronika Erjavečová (Billie Jean King Cup)

Informácie o súperke čerpala od Liptáka i od slovenskej dvojky Viktórie Hrunčákovej, ktorá v piatok Erjavečovú zdolala v troch setoch.

"Vedela som, že Slovinka toho veľa vybehá a hrá solídne od základnej čiary. Všetko som si musela uhrať sama.

Veľmi som cítila podporu fanúšikov, ktorí ma neustále povzbudzovali a nedovolili mi vypustiť ani jedinú výmenu. Snažila som sa hrať rýchlo a najmä cez jej forhend, čo bola účinná taktika."

Jamrichová zažila atmosféru finálového turnaja už v roku 2022 v Glasgowe, kde Slovenkám tesne ušiel postup do semifinále.

Zverenka trénera Jána Matúša dúfa, že v Seville sa predstaví aj v nejakom zápase. "Na finálovom turnaji budú hrať špičkové hráčky z elitnej svetovej dvadsiatky.

Bolo by skvelé, keby mi dal kapitán príležitosť a mohla by som nastúpiť v nejakom stretnutí. Dúfam, že budem vtedy v dobrej forme."

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Bolo to stresujúce, hovorila Jamrichová. O nástupe sa dozvedela až v noci