Sportnet|12. okt 2024 o 15:39 (aktualizované 12. okt 2024 o 16:53)

Vo finále sa stretne s lepšou z dvojice Oceane Dodinová - Mia Pohánková.

J&T Banka Slovak Open 2024

Dvojhra žien - semifinále:

Renáta Jamrichová (SR) - Antonia Ružičová (Chor.-5) 6:2, 6:4

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Renáta Jamrichová postúpila do finále dvojhry na turnaji J&T Banka Slovak Open 2024.

V semifinálovom dueli zdolala v bratislavskom NTC piatu nasadenú Chorvátku Antoniu Ružičovú v dvoch setoch 6:2 a 6:4.

Talentovaná Slovenka postúpila do finále na tretí pokus, keď v posledných dvoch ročníkoch vždy vypadla práve pred bránami finále.

"Beriem to ako menšie finále, je to pre mňa malé víťazstvo," povedala na úvod Jamrichová ku svojej výhre.

Proti Ružičovej sa prezentovala sebavedomým výkonom. V prvom sete získala od stavu 1:2 päť gemov za sebou, v dlhých výmenách predviedla viaceré ukážkové víťazne forhendy.

"Od prvej loptičky som sa snažila držať zámer hrať to cez jej bekhend, pretože forehand mala o dosť agresívnejší," povedala Jamrichová po zápase s tým, že sa jej veľmi dobre podávalo a riternovalo.

O osude druhého dejstva rozhodol deviaty gem, v ktorom Jamrichová prelomila súperkino podanie.

"V druhom sete, keď ma ribrejkla na 3:3, som mierne spanikárila. No potom som sa upokojila a dotiahla to do víťazného konca," zhodnotila druhý set.

Bratislavský turnaj nakoniec ponúkne slovenské finále, keď v druhom semifinále triumfovala Mia Pohánková nad turnajovou jednotkou Oceane Dodinovou.

"Myslím, že by to bolo super, hlavne pre slovenský tenis aj divákov. Už takto je to obrovský úspech, keďže sme obe mladé. Bola by som strašne rada, keby sme si zahrali proti sebe," povedala Jamrichová.

Súperky sa ešte v súťažnom zápase nestretli. Obe sa však dobré poznajú, hrali spolu na juniorských grandslamoch.

Jamrichová fandí svojej krajanke počas celého turnaja. "Určite si pozriem pár gemov, každý deň po zápase ju vždy podporím. Veľmi jej prajem, aby vyhrala," dodala.

Jednoznačnou favoritkou duelu je turnajová jednotka Dodinová, ktorá figuruje v rebríčku WTA v prvej stovke.

Bez šance však nie je ani pätnásťročná Pohánková, ktorá na domácom turnaji predvádza skvelé výkony.

Domov»Tenis»Jamrichová zlomila semifinálové prekliatie, na turnaji v Bratislave zabojuje o titul