Nina Vargová vyhrala turnaj ITF W15 Trnava 2024.
Nina Vargová vyhrala turnaj ITF W15 Trnava 2024. (Autor: Instagram Nina Vargová)
Sportnet|6. okt 2024 o 16:57

V Trnave sa tešili hneď dvaja slovenskí tenisti.

TRNAVA. Slovenský tenista Lukáš Pokorný získal deblový titul na turnaji ITF WTT M15 v Trnave.

Po boku Nemca Kaia Wehnelta zvíťazili vo finále v pozícii tretieho nasadeného páru nad ukrajinsko-českou dvojicou Alexandr Brajnin a Matyáš Černý 6:2, 6:4.

Pre 22-ročného zverenca trénera Ľubomíra Kurhajca v NTC je to ôsmy titul vo štvorhre na mužskom okruhu ITF, prvý v tomto roku.

Lukáš Pokorný (vľavo) a Kai Wehnelt vyhrali štvorhru na turnaji ITF M15 Trnava 2024.
Lukáš Pokorný (vľavo) a Kai Wehnelt vyhrali štvorhru na turnaji ITF M15 Trnava 2024. (Autor: Facebook Slovenský tenisový zväz)

Darilo sa aj Nine Vargovej. Osemnásťročná Slovenka ovládla na podujatí W15 v Trnave dvojhru žien.

Vo finále ako nasadená jednotka zdolala Britku Ameliu Rajeckú v troch setoch 6:1, 3:6, 6:3. Zápas trval dve hodiny a desať minút.

"Každé jedno víťazstvo ma posúva bližšie k cieľom! Ďakujem všetkým za podporu a ideme ďalej!" reagovala Slovenka na sociálnej sieti.

Vargovej sa na ženských podujatiach ITF darí, keď v tomto roku vyhrala už piaty turnaj.

Okrem posledného z Trnavy dosiahla dva tituly v kategórii W15 v Heraklione a Monastire, ale dva má aj z vyššej kategórie W35, keď uspela v Brasove a Hammamete.

V rebríčku WTA jej pred turnajom v Trnave patrilo 368. miesto.

Domov»Tenis»Vargová ovládla domáci turnaj a má piaty titul v roku. Pokorný vyhral v Trnave štvorhru