Kližan úvodnú prekážku v Bratislave zvládol. Českého súpera vyprevadil kanárom

S turnajom sa hneď v prvom kole lúči Alex Molčan.

Bratislava Open 2024

Dvojhra - 1. kolo:

Martin Kližan - Dalibor Svrčina 6:4, 6:0

Albert Ramos-Vinolas (Šp.-2) - Alex Molčan (SR) 6:2, 4:6, 6:1

BRATISLAVA. Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do 2. kola dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open.

V úvodnom kole zvíťazil v pozícii držiteľa voľnej karty nad Čechom Daliborom Svrčinom 6:4, 6:0.

Alex Molčan prehral s druhým nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Vinolasom 2:6, 6:4, 1:6.

Kližan sa vrátil na Bratislava Open po trojročnej prestávke a potvrdil, že antuka je jeho silný povrch.

V prvom sete prelomil podanie Svrčinu v ôsmom a desiatom geme.

V druhom dejstve bývalý člen elitnej svetovej tridsiatky úplne ovládol centrálny dvorec na Slovane a súperovi uštedril "kanára".

Kližan bol po úspešnom vstupe do turnaja spokojný.

"Zo začiatku to bolo nervózne. Postupne som sa dostával do tempa, keďže včera pršalo celý deň a kurty boli trochu mäkké. Trvalo asi pol setu, kým som to začal cítiť.

Zvládol som to lepšie ako súper a v druhom sete som bol už lepším hráčom.

Bol to super zápas, prišlo veľmi veľa ľudí a týmto sa im chcem aj poďakovať za to, že fandili,“ povedal po dueli Kližan pre oficiálnu webovú stránku turnaja.

Za kľúčový moment označil koncovku prvého setu.

"Zápas sa zlomil, keď som ho brejkol v prvom sete na 5:3. Vedel som, že ten brejk príde, on nepodával až tak dobre.

Aj keď ma brejkol naspäť na 5:4, stále som veril v to, že z mojej strany to na returne môže byť ešte lepšie. Potom som získal set v pomere 6:4 a už to potom bolo jednostranné.

Domov»Tenis»Kližan úvodnú prekážku v Bratislave zvládol. Českého súpera vyprevadil kanárom