Mečíř bol flegmatik, Tóth skákal od radosti. Ja budem niečo medzi, prezradil Kurhajec

Ľubomír Kurhajec
Ľubomír Kurhajec (Autor: TASR)
TASR|1. feb 2024 o 16:39

Ľubomír Kurhajec nahradí Tibora Tótha v pozícii daviscupového kapitána Slovenska.

KRALJEVO. Dlhé roky pôsobí ako tréner v Národnom tenisovom centre, v piatok zažije v Kraljeve premiéru v úlohe slovenského daviscupového kapitána.

Ľubomír Kurhajec nahradí na lavičke Tibora Tótha, ktorý je pre chorobu izolovaný na hoteli. Pre skúseného kouča je to nová výzva.

"Je to pre mňa česť a zadosťučinenie. Roky pracujem pre Slovenský tenisový zväz i ako mládežnícky tréner. Alexa Molčana s Lukášom Kleinom som v minulosti priviedol k triumfu v Galeovej pohári, takže ich dobre poznám.

Tibor Tóth v stredu ochorel, má horúčky a v zápase so Srbskom nemôže byť v úlohe kapitána. Ja budem jeho náhradník," vysvetlil Kurhajec.

Každý kapitán prežíva daviscupové zápasy po svojom. "Miloš Mečíř bol flegmatik, skôr taký tichý. Tibor zasa vyskakoval zo stoličky. Ja budem niečo medzi. Verím, že chlapcom pomôžem a dosiahneme úspešný výsledok. Srbi majú silný tím, hrajú doma, no určite nepredáme kožu lacno a pokúsime sa zvíťaziť."

Kurhajca prekvapilo, že domáci pri neúčasti Novaka Djokoviča nenominovali do dvojhier Lasla Djereho, ktorý je druhým najvyššie postaveným srbským singlistom. "Možno zavážilo to, že Djere má s Alexom Molčanom negatívnu bilanciu 0:2. Aj Miomir Kecmanovič s Dušanom Lajovičom sú však kvalitní hráči, Srbi majú široký výber."

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Davis Cup»Mečíř bol flegmatik, Tóth skákal od radosti. Ja budem niečo medzi, prezradil Kurhajec