Jozef Kovalík.
Jozef Kovalík. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|13. sep 2024 o 11:18 (aktualizované 13. sep 2024 o 12:48)

V úvodnom zápase dvojhry nestačil Lukáš Klein na Mackenzieho McDonalda.

ČU-CHAJ. Slovenskí tenisti stratili šancu na postup na novembrový finálový turnaj Davisovho pohára do Malagy.

V druhom vystúpení v C-skupine totiž prehrávajú na harde v čínskom Ču-chaji s USA 0:2.

O rozhodujúci druhý bod pre americké farby sa zaslúžil Brandon Nakashima, ktorý v súboji tímových jednotiek zdolal Jozefa Kovalíka 6:3, 6:3.

Súboj uzavrie záverečná štvorhra, kde by mala nastúpiť za Slovensko dvojica Lukáš Klein a Igor Zelenay.

V nedeľu o 5.00 SELČ nastúpia Slováci v záverečnom zápase proti Čile, Juhoameričania už tiež nemajú šancu kvalifikovať sa medzi elitnú osmičku.

Okrem Američanov postúpili v piatok do Malagy v predstihu aj Nemci, ktorí zvíťazili nad Slovenskom aj Čiľanmi 3:0, hoci im chýbajú traja rebríčkovo najvyššie postavení hráči Alexander Zverev, Jan-Lennard Struff a Dominik Köpfer.

Priebeh zápasu Kovalík - Nakashima

I. set:

Nakashima bol od začiatku duelu s Kovalíkom na dvorci lepší hráč.

Ťažil z vysokej percentuálnej úspešnosti prvého podania a vo výmenách robil minimum nevynútených chýb.

Za stavu 2:2 čistou hrou prelomil Kovalíkovo podanie a v ďalšom priebehu prvého setu mu stačilo držať si servis.

II. set:

O osude druhého dejstva rozhodol Nakashimov brejk v šiestom geme.

Za stavu 5:3 premenil Američan po víťaznom forhende pri vlastnom podaní druhý mečbal.

Kovalík priznal, že Nakashima zvíťazil zaslúžene.

"Snažil som sa sústrediť na seba a svoj zápas. Usiloval som sa zahrať najlepšie ako viem.

Vedel som, že Nakashima hrá solídne od základnej čiary a má vyrovnané údery, dnes však výborne servoval.

Mal skoro 80-percentnú úspešnosť prvého podania, vyvíjal tlak na môj servis a ťažko som sa dostával k šanciam.

V druhom sete to bolo lepšie, hralo sa viac výmen, trochu som si to rozohral. Nakashima bol však lepší a zaslúžil si vyhrať.

Hoci už nemáme šancu postúpiť, urobíme všetko pre to, aby sme v nedeľu zdolali Čile. Nechceme odísť z Číny bez víťazstva," zdôraznil Kovalík v rozhovore pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu.

Slovensko - USA 0:2 po dvojhrách

Lukáš Klein - Mackenzie McDonald 4:6, 3:6

Jozef Kovalík - Brandon Nakashima 3:6, 3:6

Tabuľka skupiny C

Domov»Tenis»Odvážny cieľ Slováci nenaplnili. Po prehre s USA stratili akúkoľvek šancu na postup