Kližan opäť otočil zápas a postúpil v Mníchove do štvrťfinále

Martin Kližan bol v Mníchove blízko k vypadnutiu v 1. kole.
Martin Kližan bol v Mníchove blízko k vypadnutiu v 1. kole. (Autor: TASR/AP)
TASR|2. máj 2018 o 13:36

Slovenský tenista si poradil s Bosniakom Mirzom Bašičom.

MNÍCHOV. Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do štvrťfinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Mníchove, keď v stredu otočil súboj s Bosniakom Mirzom Bašičom a zdolal ho 4:6, 6:3, 7:5.

Dvadsaťosemročný reprezentant prehral prvý set, no v druhom sa zlepšil, zahral niekoľko výborných úderov a vyhral ho 6:3. Slovenský kvalifikant v rozhodujúcom treťom sete síce dvakrát prehral podanie, ale súperovi ho vzal až trikrát a po vyše dvojhodinovom boji sa dostal medzi elitnú osmičku.

Naďalej má šancu bojovať v Mníchove o druhý titul, tento turnaj vyhral v roku 2014.

Jeho ďalším súperom bude Čchung Hje-on z Kórejskej republiky, ktorý ako štvrtý najvyššie nasadený hráč vyradil domáceho Matthiasa Bachingera.