Kovalík svoju šancu využil dokonale. Na Roland Garros oslavuje životný úspech

Slovenský tenista Jozef Kovalík na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. (Autor: TASR/AP)
TASR|27. máj 2024 o 19:08

Jeho ďalším súperom bude osemnásty nasadený Rus Karen Chačanov.

PARÍŽ. Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil prvýkrát v kariére do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji.

V úvodnom kole Roland Garros vyradil ako "lucky loser" Američana Marcosa Girona 7:6 (3), 6:4, 3:6, 7:6 (5).

Kovalík v úvode zápasu stratil podanie, pomohla mu však dažďová prestávka za stavu 3:4.

Po návrate na dvorec v desiatom geme prelomil súperov servis, vyrovnal na 5:5 a vynútil si tajbrejk, v ktorom dominoval.

Kovalík bol v laufe, hneď na začiatku druhého setu Girona opäť brejkol a v ďalšom priebehu dejstva mu stačilo držať si podanie.

V treťom sete mal navrch Giron, ktorý od stavu 3:3 získal tri gemy za sebou.

Vo štvrtom dejstve otočil Američan z 1:3 na 5:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou Kovalíka a tak rozhodnutie padlo v tajbrejku.

V ňom premenil slovenský daviscupový reprezentant za stavu 6:5 hneď prvý mečbal.

Domov»Tenis»Kovalík svoju šancu využil dokonale. Na Roland Garros oslavuje životný úspech