Jozef Kovalík v zápase 3. kola na Roland Garros 2024.
Jozef Kovalík v zápase 3. kola na Roland Garros 2024. (Autor: TASR/AP)

Nasadená trinástka bola už nad sily Slováka.

Roland Garros 2024

Dvojhra mužov - 3. kolo:

Holger Rune (13-Dán.) - Jozef Kovalík (SR) 7:5, 6:1, 7:6 (2)

PARÍŽ. Slovenský tenista Jozef Kovalík končí na Roland Garros 2024 v 3. kole, v ktorom nestačil na favorizovaného Dána Holgera Runeho.

Nasadená trinástka vyhrala v troch setoch 7:5, 6:1, 7:6 (2). Zápas trval 2 hodiny a 19 minút.

Tridsaťjedenročný slovenský tenista nastúpil na duel po životnom úspechu, keď v 2. kole vyradil ako "lucky loser" osemnástku turnaja Rusa Karena Chačanova.

Priebeh zápasu Holger Rune - Jozef Kovalík na Roland Garros 2024

Aj s Dánom hral v prvom sete vyrovnanú partiu, v prvých siedmich gemoch si obaja hráči držali podanie, aby zápas následne prerušili na približne hodinu pre dážď.

Ani tento moment Kovalíka nevyviedol z miery a hoci prvá hra po prestávke dospela pri jeho podaní do zhody, súpera k brejkbalu nepustil a vyrovnal na 4:4.

Podanie si hráči držali až do 12. gemu, ten slovenský hráč nezvládol a prehral ho na nulu, Dán využil ihneď prvý brejkbal, ktorý bol zároveň setbalom.

Tento moment akoby Kovalíka zaskočil a prehral aj hneď svoje nasledujúce podanie na 0:2 v druhom sete. Zápas však ešte nebol stratený a v piatom geme mal Kovalík šancu na rebrejk, nevyužil však dva brejkbaly.

Hneď ďalšiu hru naopak stratil podanie na 1:5 a Dán set dopodával do víťazného konca. Tretí set priniesol opäť vyrovnanú partiu.

Slovenský reprezentant síce stratil v tretej hre podanie, no hneď vzápätí súpera prvýkrát v zápase prelomil a podaril sa mu rebrejk.

Situácia sa v sete zopakovala ešte raz, Kovalík prišiel o servis na 4:5, no hneď vzápätí si ho vzal späť na 5:5.

Rozhodnúť tak musel tajbrejk. V ňom od stavu 2:1 pre Kovalíka uhral Rune šesť výmen za sebou a premenil prvý mečbal.

Domov»Tenis»Kovalík sa dostal s favoritom do tajbrejku, ale set nezískal. Na Roland Garros končí