Ruské semifinále nebude. Suverénny Djokovič: Bol to môj najlepší výkon

Nasadená dvojka Daniil Medvedev z Ruska na turnaji končí.
Nasadená dvojka Daniil Medvedev z Ruska na turnaji končí. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. júl 2021 o 13:39 (aktualizované 29. júl 2021 o 15:41)

Medvedev nestačil na Španiela Pabla Carrena-Bustu.

TOKIO. Ruský tenista Daniil Medvedev vypadol vo štvrťfinále mužskej dvojhry na olympijskom turnaji v Tokiu.

Druhý nasadený hráč nestačil na šestku pavúka Španiela Pabla Carrena-Bustu, ktorému podľahol 2:6, 6:7 (5).

Zatiaľ čo pre nasadenú dvojku sa turnaj skončil, jednotka bez problémov postúpila do semifinále.

Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič si vo štvrťfinálovom zápase poradil s Japoncom Keiom Nišikorim za hodinu a 22 minút 6:2, 6:0.

"Som veľmi šťastný, bol to môj najlepší výkon na turnaji. Už sa poznám a viem, že čím ďalej postupujem na turnaji, tým lepšie hrám," povedal pre akreditované médiá Djokovič, ktorý sa lepšie vyrovnal aj s dusnom a vysokou teplotou.

"Je tu veľmi slabý vietor, ale vysoká vlhkosť a zároveň aj silné slnko, ktoré je v kombinácii s vlhkosťou brutálne," dodal.

V boji o finále narazí na víťaza súboja medzi Alexandrom Zverevom a Jeremym Chardym.

Prvým semifinalistom sa stal dvanásty nasadený Rus Karen Chačanov štartujúci pod hlavičkou národného olympijského výboru.

Vo štvrťfinále si poradil so štrnástkou podujatia Francúzom Ugom Humbertom v troch setoch 7:6 (4), 4:6 a 6:3 a v boji o finále stretne s Pablom Carrenom-Bustom zo Španielska.

Štvoricu postupujúcich do semifinále olympijského turnaja v Tokiu skompletizoval nemecký tenista Alexander Zverev. Štvrtý nasadený hráč si poradil s Francúzom Jeremym Chardym za 67 minút 6:4, 6:1.