Kde nastúpia Slovenskí tenisti? Určili dejiská finálového turnaja Davis Cupu

Slovenskí tenisti sa radujú z postupu na finálový turnaj Davisovho pohára 2024.
Slovenskí tenisti sa radujú z postupu na finálový turnaj Davisovho pohára 2024. (Autor: TASR)
TASR|14. mar 2024 o 12:03

Žreb skupín sa uskutoční v utorok 19. marca

LONDÝN. Bologna, Valencia, Manchester a Ču-chaj budú 10.-15. septembra dejiskami skupinovej fázy finálového turnaja Davisovho pohára.

Predstavia sa v nej aj slovenskí tenisti, ktorí vo februárovom kvalifikačnom dueli zvíťazili na antuke v Kraljeve nad domácim Srbskom 4:0.

Žreb sa uskutoční v utorok 19. marca o 15.00 SEČ v Londýne, informovala o tom Medzinárodná tenisová federácia (ITF) - Najlepšie dva tímy z každej skupiny postúpia do novembrovej vyraďovacej časti finálového turnaja v Malage.

Taliansko, Španielsko a Veľká Británia budú mať v septembri výhodu domáceho prostredia. Štvrtú skupinu zorganizuje Ču-chaj, hoci Čína nepostúpila medzi elitnú šestnástku.

Účasť v skupinovej fáze mali okrem Talianov, Španielov a Britov v predstihu istú aj vlaňajší finalisti Austrálčania.

Okrem Slovenska si v kvalifikácii postup zabezpečili Kanada, Holandsko, Nemecko, USA, Brazília, Fínsko, Česko, Francúzsko, Argentína, Belgicko a Čile.

Dejiská v Bologni (Unipol Arena) a vo Valencii (Pabellon Fuente de San Luis) budú hostiteľmi skupinovej fázy tretí rok za sebou, Manchester (AO Arena) druhý rok za sebou. Ču-chaj (Medzinárodné tenisové centrum Hengqin) bude dejiskom premiérovo.

Nachádzate sa tu:
Domov»Tenis»Davis Cup»Kde nastúpia Slovenskí tenisti? Určili dejiská finálového turnaja Davis Cupu