Cibulková pre chorobu odriekla Miami, vráti sa na antuke

Dominika Cibulková. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. mar 2018 o 11:46

Slovenskú tenistku sužuje vážna infekcia a opakujúce sa horúčky.

BRATISLAVA. Slovenská tenistka Dominika Cibulková zo zdravotných dôvodov nebude hrať na turnaji WTA Premier Mandatory Miami Open presented by Itaú 20. - 31. marca na tvrdom povrchu v americkom Miami na Floride.

"Nemám dnes najlepšie správy. Niekedy majú choroby to najhoršie načasovanie. V ostatných desiatich dňoch ma sužovala vážna infekcia a opakujúce sa horúčky.

Stav sa nezlepšoval a musela som pristúpiť k ťažkému rozhodnutiu zrušiť môj štart v Miami," napísala 28-ročná Bratislavčanka na facebooku.

"Som veľmi smutná, že som nebola schopná zahrať v Indian Wells na mojej najvyššej úrovni a dokonca musím úplne zrušiť vystúpenie v Miami.

Som na ceste domov, azda veľmi čoskoro budem na tom lepšie a pripravená na začiatok antukovej časti sezóny," uviedla Cibulková na facebooku.

Niekdajšia štvorka svetového rebríčka Cibulková minulý piatok prehrala 7:5, 3:6, 4:6 s 19-ročnou domácou držiteľkou voľnej karty Caroline Dolehideovou, 165. v renkingu, v 2. kole dvojhry v Indian Wells.

Na 1. kolo mala ako tridsiatka podujatia voľný žreb.

Z kontextu nie je jasné, či zverenkyňa kapitána fedcupovej reprezentácie SR Mateja Liptáka ráta so štartom za hostky 21. - 22. apríla v Minsku proti domácim Bieloruskám na tvrdom povrchu v hale Čižovka Arena v play off o svetovú skupinu Pohára federácie 2019 reprezentačných družstiev žien.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: