Garbine Muguruzová.
Garbine Muguruzová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|9. okt 2021 o 23:45 (aktualizované 10. okt 2021 o 08:24)

Do 3. kola postúpila Ons Jabeurová.

INDIAN WELLS. Austrálska tenistka Ajla Tomljanovičová sa prebojovala do 3. kola dvojhry na turnaji WTA v kalifornskom Indian Wells. Španielku Garbine Muguruzovú zdolala po trojsetovom súboji 6:3, 1:6, 6:3.

Bývalá svetová jednotka prišla na turnaj ako víťazka minulotýždňového turnaja v Chicagu, ale po hodine a 52 minútach podľahla 47. hráčke rebríčka WTA.

Tomljanovičová dosiahla svoje štvrté kariérne víťazstvo proti hráčke z Top 10, z toho prvé v tejto sezóne. Zároveň prvýkrát postúpila v Indian Wells do 3. kola, kde ju čaká Slovinka Tamara Zidanšeková.

Zvíťazila aj Češka Karolína Plíšková. V 2. kole si ako nasadená jednotka poradila s Poľkou Magdalenou Frechovou 7:5 a 6:2.

Z postupu sa tešila aj Ons Jabeurová. Tunisanka prehrala prvý set v zápase s Lotyškou Anastasijou Sevastovovou, ale dokázala ho otočiť.

Dvadsaťsedemročná tenistka figuruje v rebríčku na 14. mieste, čo je jej maximum. V tejto sezóne vyhrala už 45 zápasov, čo je najviac spomedzi všetkých hráčok.

Je jasnou národnou jednotkou a podpory sa jej dostalo aj v Indian Wells. Jedna z fanúšičiek na transparente napísala: "Sme na teba hrdí Ons. Milujeme ťa."

Cori Gauffová (USA-15) - Caroline Garciová (Fr.) 6:3, 6:7 (2), 6:1

Anett Kontaveitová (Est.-18) - Martina Trevisanová (Tal.) 6:3, 5:2 - Trevisanová skreč

Darja Kasatkinová (Rus.-20) - Astra Sharmová (Aust.) 3:4 - Sharmová skreč

Paula Badosová (Šp.-21) - Dajana Jastremská (Ukr.) 6:4, 2:6, 6:2

Danielle Rose Collinsová (USA-22) - Lauren Davisová (USA) 6:1 - Davisová skreč

Anna Kalinská (Rus.) - Sara Sorribesová Tormová (Šp.-28) 6:3, 4:6, 6:2

Amanda Anisimová (USA) - Camila Giorgiová (Tal.-30) 6:4, 6:1

Beatriz Haddadová Maiová (Braz.) - Mayar Sherifová (Egypt) 6:3, 6:0

Bianca Andreescuová (Kan.-16) - Alison Riskeová (USA) 7:6 (2), 5:7, 6:2