Davisov pohár: Lukáš Klein v úvodnej dvojhre zápasu s USA prehral

Lukáš Klein - Mackenzie McDonald: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára.
Lukáš Klein - Mackenzie McDonald: ONLINE prenos zo zápasu Davisovho pohára. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|13. sep 2024 o 07:35

Sledovali ste ONLINE prenos zo zápasu v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára: Lukáš Klein - Mackenzie McDonald.

ČU-CHAJ. Slovenský tenista Lukáš Klein a Američan Mackenzie McDonald hrali dnes úvodnú dvojhru v zápase Slovenska proti USA v skupinovej fáze finálového turnaja Davisovho pohára.

V druhom zápase sa predstaví Jozef Kovalík, ktorý vyzve Brandona Nakashiho. Do štvorhry by mala nastúpiť za Slovensko dvojica Lukáš Klein a Igor Zelenay.

Slováci v úvodnom zápase proti Nemecku nezískali ani bod a podľahli mu 0:3. Posledným súperom Slovenska v skupine C budú tenisti Čile.

Na záverečný turnaj postupujú prvé dva tímy zo skupiny.

Tenis ste sledovali naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Lukáš Klein - Mackenzie McDonald dnes LIVE (Slovensko - USA, Davisov pohár, finálový turnaj, piatok, NAŽIVO)

Klein
Mackenzie McDonald bol v zápase proti Lukášovi Kleinovi jasne lepším hráčom, keď sa slovenskému tenistovi nedarilo na podaní a celkovo ho v zápase stratil až štyrikrát, čo je jednoducho príliš veľa. Aj keď sa Kleinovi podarilo získať stratené podanie späť v úvode zápasu, tak McDonald získal aj druhý brejk a ten si už v prvom sete bez problémov postrážil. Klein mal najväčšiu šancu na zdramatizovanie zápasu na začiatku druhého setu, ale nevyužil dva brejkbaly a následne si opäť až dvakrát stratil podanie, takže McDonald doviedol zápas do víťazného konca. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na Vás pri ďalších športových prenosoch!
Koniec zápasu
6:3
importantLukáš Klein si však už neporadil s vydareným returnom Mackenzieho McDonalda, ktorý ho prinútil k bekhendovej chybe a americký tenista zvíťazil po setoch 6:4 a 6:3, takže sa mu podarilo získať prvý bod pre USA!
40-15
McDonald mohol zápas rozhodnúť krížnym forhendom, ale minul.
40-0
importantKlein zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase a daroval McDonaldovi hneď tri mečbaly!
30-0
Klein vyhodil hneď druhý úder z bekhendu a McDonald sa približuje k mečbalom.
15-0
Klein už podáva na udržanie v zápase a McDonald vytiahol víťazný krížny bekhendový return.
5:3
Následne McDonald trafil aj piate eso v zápase na stred a vedie 5:3 v druhom sete.
A-40
Napravil ju však štvrtým esom v zápase a má výhodu.
40-40
McDonald si však komplikuje situáciu prvou dvojchybou v zápase.
40-30
Dlhý forhendový return Kleina a McDonald má gembal.
30-30
Klein sa dostal do výmeny, ale trestuhodne prestrelil forhend.
15-30
Priamy bod pre McDonalda.
0-30
Tentokrát bol McDonaldov druhý úder z forhendu príliš dlhý.
0-15
McDonald rýchlo vyhodil forhend.
4:3
Koniec prestávky, podávať bude Mackenzie McDonald.
4:3
Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:3
Klein trafil tretie eso v zápase a po čistej hre znižuje na 3:4 v druhom sete.
0-40
Slajzovaný bekhend McDonalda zastavila sieť.
0-30
McDonald poslal forhendový return do siete.
0-15
Priamy bod pre Kleina.
4:2
McDonald trafil víťazný forhend k pravej čiare a potvrdil brejk, takže vedie 4:2 v druhom sete.
A-40
Klein však neuspel v dlhšej výmene, keď napokon trafil forhend do siete a McDonald má výhodu.
40-40
McDonaldov nábehový slajzovaný forhend skončil za základnou čiarou, a tak je tu zhoda.
40-30
Priamy bod a gembal pre McDonalda.
30-30
McDonald trafil víťazný forhend po čiare ihneď po podaní.
15-30
McDonald na sieti nemusel hrať, keďže Kleinovi nevyšiel pokus o forhendové obhodenie.
0-30
Klein využil šancu na útok a výmenu zakončil víťazným krížnym bekhendom.
0-15
Slajzovaný bekhend McDonalda letel za základnú čiaru.
3:2
3:2
3:2
Klein vyrobil tretiu dvojchybu v zápase v kritickej chvíli, takže McDonald získal dôležitý brejk a vedie 3:2 v druhom sete!
A-40
importantMcDonald na druhý pokus už úspešne forhendom obhodil Kleina na sieti a vybojoval si druhý brejkbal!
40-40
Klein sa ocitol na sieti a našťastie McDonaldov lob doletel tesne za základnú čiaru.
40-30
importantKlein opäť len rýchlo vyhodil forhend a McDonald má brejkbal!
30-30
30-15
Klein prešiel na sieť, kde sa mu podarilo zakončiť presným forhendovým volejom.
30-0
Hneď druhý úder z forhendu Kleina skončil za základnou čiarou.
15-0
Klein zaznamenal druhú dvojchybu v zápase.
2:2
Klein nepotrestal nevydarené skrátenie McDonalda, keď na sieti vyhodil jednoduchý bekhend a americký tenista po čistej hre vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.
40-0
30-0
Klein bol aktívnejší vo výmene, ale zakončil ju len nepresným krížnym bekhendom.
15-0
McDonald vrátil skrátenie Kleina, ktorý následne zahral len nepresný lob.
1:2
1:2
1:2
Klein zahral víťazný forhend ihneď po podaní a vedie 2:1 v druhom sete.
15-40
Klein trafil druhé eso v zápase a má dva gembaly.
15-30
Taktika servis-volej však Kleinovi nevyšla.
0-30
Víťazný forhend po čiare pre Kleina.
0-15
1:1
McDonald na sieti ani nemusel hrať volej, keďže pustil dlhý forhend Kleina za základnú čiaru a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
A-40
Veľká škoda pre Kleina, ktorý nezvládol forhendový return pri druhom podaní McDonalda.
40-40
Klein však odpovedá víťazným krížnym forhendom.
A-40
McDonald si útočnou hrou z forhendovej strany vynútil chybu Kleina a má výhodu.
40-40
McDonald trafil víťazný forhend k pravej čiare a odvrátil aj druhú možnosť.
30-40
Prvý z nich McDonald odvrátil priamym bodom.
15-40
importantMcDonald ihneď po podaní poslal forhend do siete a Klein má dva brejkbaly!
15-30
Klein sa ubránil a počkal si na nepresný krížny forhend McDonalda.
15-15
McDonald namieril druhý úder z bekhendu do siete.
15-0
Klein si pripravil skvelú pozíciu na sieti, kde však pokazil bekhendový volej.
0:1
Následne Kleinovi vyšiel prechod na sieť, kde zahral úspešný bekhendový volej a vedie 1:0 v druhom sete.
40-A
Klein má výhodu po priamom bode.
40-40
Lenže McDonald si presným bekhendovým returnom vynútil chybu Kleina a dostal gem na zhodu.
30-40
Ďalší priamy bod a už je tu gembal pre Kleina.
30-30
Klein konečne trafil svoje prvé eso v zápase.
30-15
30-0
McDonald sa udržal vo výmene od základnej čiary a počkal si na ďalší dlhý forhend Kleina.
15-0
Klein vstupuje do druhého setu len dlhým forhendom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Lukáš Klein.
0:0
6:4
importantMcDonald zakončil prvý set esom von z kurtu, ktoré bolo preňho celkovo tretím v zápase a vyhral ho 6:4!
40-0
importantAni slajzovaný bekhend Kleina sa nedostal cez sieť a McDonald má tri setbaly!
30-0
15-0
Kleinov pokus o bekhendové obhodenie neprešiel cez sieť.
5:4
5:4
5:4
Tretí priamy bod za sebou pre Kleina, ktorý sa dostal z najhoršieho a znižuje na 4:5 v prvom sete.
30-40
Opäť priamy bod a gembal pre Kleina.
30-30
30-15
McDondaldovi sa podarilo zatlačiť z bekhendovej strany a Klein zahral len vynútenú chybu z forhendu.
15-15
Následne sa však McDonaldovi nepodaril bekhendový return pri druhom podaní Kleina.
15-0
Kvalitný bekhendový return McDonalda prinútil Kleina k forhendovej chybe.
5:3
McDonald trafil druhé eso v zápase a vedie 5:3 v prvom sete.
40-15
Priamy bod pre McDonalda, ktorý má dva gembaly.
30-15
McDonald na sieti predviedol vynikajúci krátky forhendový volej.
15-15
V trochu dlhšej výmene sa McDonald dostal do útoku a vynútil si forhendovú chybu Kleina.
0-15
McDonald po dobrom podaní prestrelil forhend.
4:3
4:3
4:3
Napokon priamy bod pre Kleina, ktorý znížil na 3:4 v prvom sete.
15-40
Klein po kvalitnom podaní trafil víťazný forhendový drive volej.
15-30
McDonald namieril druhý bekhend do siete.
15-15
Nečisto trafený forhend Kleina po vydarenom returne McDonalda.
0-15
McDonald zvládol ešte ťažký halfvolej, ale Klein následne zahral víťazný bekhend po čiare do otvoreného kurtu.
4:2
McDonald si rozbehal Kleina a vynútil si jeho bekhendovú chybu, po ktorej vedie 4:2 v prvom sete.
40-30
McDonald trafil prvé eso v zápase na stred a má gembal.
30-30
Kleinov slajzovaný bekhend skončil v sieti.
15-30
Klein mal vo výmene navrch a McDonald poslal forhend iba do siete.
15-15
McDonald vyhodil hneď druhý úder z forhendu.
15-0
Klein vrátil skrátenie McDonalda, ale ten ho následne nepripraveného na sieti obhodil presným forhendom.
3:2
3:2
3:2
importantKlein pokazil forhend a McDonald získal už svoj druhý brejk, po ktorom vedie 3:2 v prvom sete!
40-30
importantMcDonald zatlačil z forhendovej strany a vynútil si bekhendovú chybu Kleina, ktorá mu priniesla brejkbal!
30-30
Klein po dobrom podaní zakončil víťazným krížnym forhendom.
30-15
Ale McDonald aspoň pomáha dlhým bekhendom.
30-0
Vzápätí Klein zaznamenal prvú dvojchybu v zápase.
15-0
Kleinov pokus o dropshot zastavila sieť.
2:2
Kleinov forhend po čiare skončil ďaleko za základnou čiarou a McDonald po čistej hre vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
40-0
Opäť priamy bod a šanca na čistú hru pre McDonalda.
30-0
Kleinov druhý bekhend neprešiel cez sieť.
15-0
1:2
1:2
1:2
Bekhendový return McDonalda skončil v sieti a Klein vedie 2:1 v prvom sete.
30-40
Ďalší priamy bod a gembal pre Kleina.
30-30
30-15
Kleinovi nevyšiel riskantný drive volej, ktorý sa odrazil do autu s pomocou pásky.
15-15
McDonald však tiež netrafil krížny bekhend do kurtu.
15-0
Klein hral opäť útočne, ale nábehový forhend poslal za základnú čiaru.
1:1
importantĎalší agresívny forhend Kleina už McDonald nevrátil, takže slovenský tenista vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!
40-A
importantKlein sa po odvážnom returne dostal k víťaznému forhendu a má prvý brejkbal v zápase!
40-40
Navyše McDonald rýchlo vyhodil bekhend, a tak je tu zhoda.
40-30
Klein si presným forhendovým returnom vynútil bekhendovú chybu McDonalda.
40-15
Kleinov krížny bekhend bol príliš dlhý a McDonald má dva gembaly.
30-15
15-15
McDonald sa vydal na sieť a Kleinov pokus o bekhendové obhodenie bol neúspešný.
0-15
McDonaldov druhý úder z forhendu skončil za základnou čiarou.
1:0
importantKlein namieril bekhend iba do siete, a tak McDonald vstupuje do zápasu brejkom a vedie 1:0 v prvom sete!
40-15
importantMcDonald uspel vo forhendovej prestrelke, keď Klein posledný úder trafil rámom rakety a bude čeliť dvom brejkbalom!
30-15
Tentokrát sa už McDonald neubránil pri presnom forhendovom útoku Kleina.
30-0
Slajzovaný bekhend Kleina doletel až za základnú čiaru.
15-0
Klein prešiel na sieť, kde ho však McDonald forhendom takticky nastrelil do tela.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Lukáš Klein vyhral žreb a vybral si začať zápas na podaní.
Pred začiatkom prvého zápasu sme si vypočuli hymny oboch krajín.
Vitajte pri sledovaní druhého vystúpenia Slovenska na finálovom turnaji Davis Cupu v Číne, v ktorom vyzvú favorizovaných Američanov. V prvom zápase nastúpi slovenská jednotka Lukáš Klein proti Mackennziemu McDonaldovi, ktorý bol dlhodobo medzi najlepšími sto hráčmi sveta, ale v súčasnosti sa nachádza až na 149. mieste a v tejto sezóne má zápornú bilanciu iba 9 víťazstiev a 18 prehier. Napriek tomu je McDonald miernym favoritom, ale Klein by sa mohol postarať o malá prekvapenie a vybojovať pre Slovensko dôležitý prvý bod.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 08:00.