Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatarusanu ukončil dlhé čakanie rumunských brankárov

Rumunský gólman je na klubovej úrovni oporou Fiorentiny. (Autor: facebook (Gazeta Sporturilor))
SITA|Publikované 25. dec 2015 o 15:36

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bukurešti prvým víťazom ankety o najlepšieho futbalistu Rumunska od triumfu Helmutha Duckadama v roku 1986.

BUKUREŠŤ. Od roku 1986 čakali rumunskí brankári na moment, keď sa jeden z nich stane znova najlepším futbalistom krajiny.

Ciprian Tatarusanu v akcii

Sériu úspechov hráčov v poli prerušil až gólman talianskej Fiorentiny Ciprian Tatarusanu, ktorý zvíťazil v hlasovaní trénerov, kapitánov a prezidentov klubov, novinárov a fanúšikov v ankete denníka Gazeta Sporturilor za sezónu 2015.

Ai o intrebare pentru mine? Las-o intr-un comentariu mai jos si voi incepe sa raspund de la ora 19:00, timp de o ora. Hai sa stam putin de vorba! :)

Posted by Ciprian Tatarusanu on Monday, May 4, 2015

Dvadsaťdeväťročný rodák z Bukurešti nadviazal na triumf Helmutha Duckadama, ktorý v roku 1986 uchvátil zneškodnením všetkých štyroch pokusov FC Barcelona v rozstrele zo značky pokutového kopu vo finále vtedajšieho Pohára majstrov európskych krajín v drese Steauy.

Penaltový rozstrel vo finále PEM 1986

Za najlepšieho trénera vyhlásili Gheorgheho Hagiho, sedemnásobného víťaza v hráčskej kategórii, ktorý teraz pôsobí v momentálne druhom tíme najvyššej domácej súťaže Viitorule, kde je súčasne aj prezidentom.

V hlasovaní prekonal aj Mirceu Lucesca zo Šachtaru Doneck.

Najlepším legionárom rumunskej Ligy I sa stal Kapverďan Fernando Varela zo Steauy Bukurešť.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.