Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Tatar zostáva v prvom tíme Detroitu

(Autor: TASR/AP)
SITA|16. sep 2013 o 14:14

Tatar si už dres Detroitu obliekol v 27 stretnutiach, v ktorých strelil päť gólov a pridal tri asistencie.

DETROIT. Hokejovému útočníkovi Tomášovi Tatarovi sa trocha uľavilo. Dvadsaťdvaročný krídelník sa od generálneho manažéra Detroitu Red Wings Kena Hollanda dozvedel, že zostáva v prvom tíme.

Kým v lete bolo všetko jasné, po príchode Daniela Alfredssona a obnovení spolupráce s Danielom Clearym sa situácia okolo mladého Slováka skomplikovala. Napokon sa v Detroite rozhodli dať mu šancu od úvodu sezóny.

Tatara by museli Red Wings pred prípadným preradením na farmu zaradiť na waiver listinu nechránených hráčov a mohli by ho stratiť zadarmo.

Dubnický odchovanec do AHL nechcel ísť a uvažoval aj nad prípadným presunom do Európy.

"Tomáš Tatar bude jedným zo štrnástich útočníkov, ktorí zostanú v prvom tíme," uviedol podľa NBCSport Ken Holland. Správu na svojom oficiálnom konte na sociálnej sieti Facebook potvrdil aj samotný útočník. "Tak je rozhodnuté. Dnes mi oznámili, že zostávam v prvom tíme medzi štrnástimi útočníkmi," uviedol Tatar.

Aj keď bude v prvom tíme, miesto v zostave ešte nemá isté. Naďalej musí tvrdo pracovať, aby sa dokázal presadiť. Tatar si to uvedomuje.

"Stále musím tvrdo pracovať, aby som mohol mať čo najväčší čas na ľade a mohol sa herne zdokonaľovať. Je to super pocit. Dúfam, že to teraz trochu opadne a budem hrať bez tlaku. Ďakujem za podporu," doplnil na Facebooku Tatar.

Tatar si už dres Detroitu obliekol v 27 stretnutiach, v ktorých strelil päť gólov a pridal tri asistencie. Doteraz však miesto v prvom tíme nemal stabilné.

Súvisiace články