Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Tatar pôjde na presilovky s Daciukom a Zetterbergom

(Autor: TASR/AP)
SITA|19. feb 2013 o 16:44

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar z tímu Detroit Red Wings bude mať v utorkovom zápase zámorskej NHL na ľade Nashvillu viac úloh ako v predchádzajúcich súbojoch.

DETROIT. Tréner Detroitu Mike Babcock Tatara zaradil do prvej presilovkovej formácie k Pavlovi Daciukovi a Henrikovi Zetterbergovi. Jeho úlohou bude pracovať priamo pred bránkou, aj keď ho na to fyzické parametre nepredurčujú.

"Postavu na to síce nemám ideálnu, ale rád vymýšľam niečo okolo bránky súpera. To by mohla byť jedna z mojich úloh v Detroite. Som malý a rýchly, takže by som mohol puky dobre usmerňovať do bránky," cituje Detroit Free Press po pondelkovom tréningu.

Kouč "červených krídel" k zmene musel pristúpiť nielen pre slabú efektivitu v presilovkách, ale aj pre zranenie Johana Franzéna.

Na zápas proti Nashvillu síce tréner Babcock ráta v prvom útoku k Daciukovi a Zetterbergovi s Mikaelom Samuelssonom, no v hre je aj slovenský reprezentant, ktorý v pondelok po tréningu na svojom oficiálnom Facebooku uviedol: "Pre mňa zaujímavý posun. Na tréningu v prvej formácii s Pavlom a Sammym (Daciukom a Samuelssonom, pozn.). Na presilovke s Pavlom a Zeem (Daciukom a Zetterbergom, pozn.). Verím, že utorkový zápas bude veľká zábava."

V nedeľu proti Minnesote nastupoval Tatar prevažne s Justinom Abdelkaderom a Joakimom Anderssonom.

V Tatarovom prípade hlavný tréner Babcock vyjadril obavy súvisiace s jeho postavou a možnosťou presadiť sa proti dobre stavanému obrancovi.

"Mal problémy v súbojoch so spoluhráčom Jonathanom Ericssonom. Čo sa stane, ak proti nemu bude stáť 'veľký' Shea Weber z Nashvillu?" uvádza sa v príspevku korešpondentky DFP Helene Jamesovej.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články