Tomáš Tatar v súboji s Brianom Gibbonsom z Pittsburghu. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. sep 2013 o 06:58

Tomáš Tatar prispel úvodným gólom duelu k výhre Detroitu v Pittsburghu 4:1.

NEW YORK. Slovenského hokejistu Tomáša Tatara z Detroitu vyhlásili za tretiu hviezdu prípravného súboja NHL s Pittsburghom.

Na víťazstve Red Wings na ľade Penguins s krídelný útočník podieľal gólom a asistenciou.

Tatar strávil na ľade takmer dvanásť minút, v 13. min duelu otváral strelou zápästím skóre. V drese Pittsburghu sa objavil prvýkrát v príprave aj Sidney Crosby.

Rovnakou bilanciou ako Tatar i ocenením tretia hviezda súboja sa mohol pochváliť aj Tomáš Kopecký z Floridy. V 51. min vyrovnával proti Nashvillu na 2:2 a v 65. min po jeho prihrávke rozhodol Tomáš Fleischmann o víťazstve Panthers 3:2.

Florida a Nashville odohrali v pondelok až dva duely, keďže v príprave majú ešte veľký počet hráčov. Prvý sa skončil rovnako úspechom Panthers (6:3).

[content type="video" source="youtube" id="-OW_Tftdy_A?rel=0" width="600" height="450"][/content]

Asistenciu si prirátal aj Hrivík

Na jedinom góle New York Rangers pri prehre s New Jersey sa podieľal prihrávkou Marek Hrivík.

Dvadsaťdvaročný útočník dostal vyše pätnásťminútovú šancu na ľade, počas ktorej raz ohrozil súperovho brankára.

V zostave Washingtonu na ľade Philadelphie sa objavil Michal Čajkovský. Obranca odohral takmer štrnásť minút, zaznamenal jeden mínusový bod.

Capitals bez Alexandra Ovečkina vyhrali 4:3 po samostatných nájazdoch.

Boston zdolal Montreal

Druhá časť hráčov Philadelphie nastúpila proti Torontu.

Andrej Meszároš bol najvyťaženejším hráčom Flyers (24:12), v tretej tretine putoval na trestnú lavicu. Domácu bránku ohrozil trikrát a napokon sa tešil so spoluhráčmi z výhry 3:2 po samostatných nájazdoch.

Boston vyhral v Montreale 6:3. Na zápas nenastúpili domáci Peter Budaj a Martin Reway, ani hosťujúci kapitán Zdeno Chára.

Prvý gól Anaheimu proti Phoenixu strelil nestárnuci Teemu Selänne.

Výsledky:

Florida - Nashville 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Florida - Nashville 3:2 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0) - Tomáš Kopecký (FLA) 1+1

Montreal - Boston 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

New Jersey - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - Marek Hrivík (NYR) 0+1

Philadelphia - Washington 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Pittsburgh - Detroit 1:4 (0:1, 1:3, 0:0) - Tomáš Tatar (DET) 1+1

Toronto - Philadelphia 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Ottawa - Calgary 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Anaheim - Phoenix 6:2 (4:0, 2:1, 0:1)

Vancouver - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)