IIHF rozhodla o dejiskách MS v hokeji 2023, hrať sa bude v dvoch krajinách

Nokia Arena v Tampere. (Autor: Twitter Champions Hockey League)
Sportnet, TASR|27. máj 2022 o 13:25 (aktualizované 27. máj 2022 o 13:47)

Šampionát sa opäť odohrá aj vo fínskom Tampere.

BRATISLAVA. Kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) v piatok definitívne rozhodol o dejisku svetových šampionátov v rokoch 2023 a 2026.

Budúcoročný turnaj bude podobne ako ten súčasný hostiť fínske Tampere, no tentokrát nie v spolupráci s Helsinkami, ale hlavným mestom Lotyšska - Rigou. 

Pôvodne sa mali majstrovstvá sveta v roku 2023 uskutočniť v Petrohrade, no mestu, v ktorom získalo Slovensko svoju prvú medailu, IIHF odobrala konanie turnaja v dôsledku vojenskej invázie Ruska na Ukrajine. 

MS v hokeji 2023 sa začnú 12. mája a vyvrcholia finálovým zápasom 28. mája.

Fínsko-lotyšská kandidatúra zostala jedinou po tom, ako na na začiatku týždňa odstúpilo Maďarsko od plánovanej spolupráce so Slovinskom.

"Je to privilégium a sme vďační, že môžeme spoločne hostiť MS v roku 2023," uviedol pre web IIHF prezident Fínskej hokejovej asociácie Harri Nummela.

"Vaša dôvera nás robí šťastnými. Sme pripravení usporiadať svetový šampionát s tými najlepšími podmienkami pre tímy a s najlepšou atmosférou pre fanúšikov," povedal prezident Lotyšskej hokejovej federácie Aigars Kalvitis.

Nokia Aréna v Tampere (kapacita 11 965 miest) bude rovnako ako tento rok dejiskom jednej zo základných skupín, dvoch štvrťfinálových stretnutí, oboch semifinálových zápasov a medailových duelov.

Lotyši majú možnosť privítať divákov po tom, ako sa vlaňajší šampionát pre covidové opatrenia hral takmer pred prázdnymi tribúnami.

Aréna Riga pojme 9550 divákov a okrem základnej skupiny privíta aj dva štvrťfinálové stretnutia. Fazóny by sa mali nachádzať v blízkosti oboch arén.

MS v hokeji sa po sedemnástich rokoch opäť dočká aj Švajčiarsko. Ako náhradu za zrušený šampionát 2020 v dôsledku pandémie koronavírusu, privítajú hokejovú elitu v roku 2026 mestá Zürich a Fribourg.

Majstrovstvá sveta v hokeji 2022

Nachádzate sa tu: