Černák si opäť zahrá o Stanley Cup, Lightning postúpili do finále

Hokejisti Tampa Bay Lightning zvíťazili vo finále NHL a získali Stanley Cup.
Hokejisti Tampa Bay Lightning zvíťazili vo finále NHL a získali Stanley Cup. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|12. jún 2022 o 06:14

Tampa Bay Lightning si zahrajú vo finále tretíkrát za sebou.

NHL - finále Východnej konferencie, 6. zápas

Tampa Bay - New York Rangers 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 31. Stamkos (Palát, Sergačov), 54. Stamkos (Kučerov, Palát) – 54. Vatrano (Copp)

Brankári: Vasilevskij 20/21 - Šesťorkin 28/30

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 39 sekúnd, zaznamenal šesť hitov, dva bloky a strelu na bránu/

TAMPA BAY. Hokejisti Tampy Bay Lightning postúpili do finále Stanley Cupu v tretej sezóne za sebou. Vyhrali štvrtý zápas konferenčného finále v rade, Rangers porazili 2:1 a v sérii zvíťazili 4:2.

Erik Černák v drese postupujúcich odohral 19 minút a 39 sekúnd, zaznamenal šesť hitov, dva bloky a strelu na bránu.

Skóre stretnutia otvoril v 31. minúte kapitán domácich Steven Stamkos. V 54. minúte vrátil stav do vyrovnaného stavu Vatrano, avšak Bolts si rýchlo vzali vedenie späť, keď Stamkos o 21 sekúnd neskôr strelil víťazný gól.

Opäť úradoval Čech Ondřej Palát, hrajúci v úchvatnej forme. Pri oboch góloch "bleskov" asistoval.

Hráči Lightning vyhrali 11 sérií play off za sebou, čo je tretia najdlhšia séria v histórii NHL. New York Islanders v rokoch 1980-84 uspeli 19-krát v rade a Montreal Canadiens 13-krát v rokoch 1976-80.

"Bude ťažké dostať sa z týchto chvíľ, obzrieť sa späť a uvedomiť si, aký špeciálny tím máme, pretože ešte stále musíme odohrať nejaké zápasy. Stále nie ste na konci svojho cieľa, ale hovorím, toto mužstvo je úžasné a výnimočné," chválil spoluhráčov Stamkos.

Lightning sa vo finále stretnú s Coloradom Avalanche. Prvý zápas sa odohrá v noci zo stredy na štvrtok. Pôjde o ich piatu účasť vo finálovej sérii. Z predošlých štyroch tri vyhrali.

Bolts zároveň vyhrali Princ of Wales Trophy, cenu pre víťaza východnej konferencie NHL.

Domov»Hokej»NHL»Černák si opäť zahrá o Stanley Cup, Lightning postúpili do finále