Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Szücs sa zranil, štyri týždne nebude hrať

SITA|16. nov 2011 o 16:58

Vyšetrenie lekárom hannoverského tímu potvrdilo problém s chodidlom ľavej nohy.

HANNOVER. Nemecký prvoligový hádzanársky klub TSV Hannover-Burgdorf sa približne štyri najbližšie týždne musí zaobísť bez slovenského reprezentanta Csabu Szücsa ml.

Letná posila aktuálne 11. tímu tabuľky najvyššej nemeckej súťaže sa zranila pred necelými dvoma týždňami ešte v drese reprezentácie SR, ktorá pod taktovkou Szücsa dosiahla v Limoges senzačné víťazstvo 30:28 nad úradujúcimi majstrami sveta, Európy i olympijskými víťazmi, no v odvete v Boulazacu (18:37) už chýbal pre zranenie päty.

Vyšetrenie lekárom hannoverského tímu Janom Lübbersmeyerom potvrdilo problém s chodidlom ľavej nohy.

"Správa, že nemôžeme rátať s jeho službami je nepríjemná nielen pre mužstvo, ale aj pre samotného Csabu, ktorý v dueloch za nás proti MT Melsungen i v reprezentácii proti Francúzsku predviedol vynikajúce výkony. Bude nám veľmi chýbať," povedal pre oficiálnu klubovú stránku na margo absencie opory zo spojkového radu tréner TSV Christopher Nordmeyer.

Zranenie postihlo 24-ročnú spojku v nevhodnom čase. "Je to škoda. Každé zranenie je nepríjemné a človeka nepoteší. Mrzí ma, že teraz nemôžem pomôcť mužstvu v dôležitých dueloch," dodal Cs. Szücs.

Csaba Szücs je stabilným členom kádra slovenskej hádzanárskej reprezentácie. Tá pod vedením trénera Zoltána Heistera začne v decembri prípravu na januárové ME 2012. Ak nenastanú zdravotné komplikácie, mal by byť pri tom aj Szücs.

Súvisiace články