Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Szücs odchádza z Nordhornu, stal sa posilou Grosswallstadtu

TASR|Publikované 5. jún 2009 o 08:07

Slovenský hádzanár Csaba Szücs sa stal novou posilou nemeckého klubu TV Grosswallstadt. Reprezentačná spojka sa rozhodla opustiť ...

NORDHORN. Slovenský hádzanár Csaba Szücs sa stal novou posilou nemeckého klubu TV Grosswallstadt. Reprezentačná spojka sa rozhodla opustiť HSG Nordhorn, ktorý pre finančné problémy príde o bundesligovú licenciu a dohodla sa na zmluve s ďalším zástupcom prestížnej nemeckej súťaže považovanej popri španielskej Asobal za najkvalitnejšiu na svete.

Predseda Szücsovho nového klubu Georg Ballmann prejavil na internetovej stránke TVG radosť z novej akvizície. "Csabu Szücsa považujeme sa veľký talent. Vždy nás poteší, keď sa takýto mladý a talentovaný hráč rozhodne spojiť svoju cestu s naším klubom. Myslím si, že sme obsadením postu ľavej spojky týmto 22-ročným hráčom urobili správnu voľbu. Popri Stefanovi Kneerovi sa tu v najbližších rokoch určite veľa priučí," povedal Ballman.

V drese Nordhornu, ktorý po Petrovi Kukučkovi prišiel v priebehu sezóny aj o druhého Slováka, odohral 203 cm vysoký Szücs 22 bundesligových duelov a nastrieľal v nich 49 gólov. Jeho nový klub figuruje pred záverečným kolom súťaže na 13. priečke.

K národnému tímu, ktorý sa v Hlohovci už od utorka pripravuje na záverečné štyri zápasy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2010, sa syn dlhoročného reprezentanta Csabu st. pripojí až v pondelok.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.