Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Sylvestr s najväčším úspechom kariéry, získal chorvátsky titul

Jakub Sylvestr. (Autor: TASR)
SITA|24. apr 2011 o 16:15

"Ešte určite potrebujem nejaký ten rok na to, aby som bol lepšie pripravený na prechod do kvalitnejšej súťaže," tvrdí Jakub Sylvestr. Priznal, že chorvátsky titul sa oslavoval až do rána.

ZÁHREB. Slovenský futbalový reprezentant Jakub Sylvestr sa stal v drese Dinama Záhreb chorvátskym ligovým šampiónom. Zverenci trénera Vahida Halilhodžiča sa tešia zo šiesteho majstrovského titulu v rade a trinásteho celkovo po sobotňajšom stretnutí 26. kola proti NK Osijek (1:0), po ktorom má mužstvo z chorvátskej metropoly štyri kolá pred koncom súťažného ročníka na čele tabuľky nepreklenuteľný 13-bodový náskok.

Dvadsaťdvaročný banskobystrický rodák Sylvestr, ktorý prestúpil do Dinama vlani v lete z bratislavského Slovana, prispel k celkovému víťazstvu Záhrebu v domácej dlhodobej súťaži dvoma presnými zásahmi, ďalší gól pridal v Chorvátskom pohári.

Prvý ozajstný titul

Pre bývalého mládežníckeho reprezentanta SR je to najväčší úspech v jeho doterajšej kariére. "To určite áno. Nie každý si môže povedať, že sa stal majstrom v niektorej európskej ligovej súťaži. Veľmi si to cením, skutočne. Vo svojej zbierke mám Slovenský pohár v drese Slovana a tiež majstrovský titul s belasými, no vtedy som bol na jar na hosťovaní v Petržalke. Takže tento je prvý taký ozajstný ligový titul," povedal Jakub Sylvestr.

Sezónu hodnotí šikovný útočník, pochopiteľne, veľmi kladne. "Som rád, že som prestúpil. Išiel som do lepšieho klubu, kvalitnejšej ligy, v ktorej som výkonnostne podrástol. Hneď po svojom príchode som získal titul a mám šancu aj na pohár, keďže v máji nás čaká finále. Bolo by skvelé dosiahnuť double," pripojil ďalšiu informáciu bývalý hráč Jupie Podlavice, Dukly Banská Bystrica a spomenutých bratislavských tímov Slovan a Artmedia.

V sezóne 2010/2011 nastúpil Sylvestr za Dinamo zatiaľ v 19 ligových stretnutiach, trinásťkrát figuroval v základnej zostave.

"Jeseň som po svojom príchode odohral prakticky celú, chýbal som len niekoľko minút. Teraz to tréner viac mení a už nám povedal, že ku koncu ligy dostanú príležitosť aj iní hráči. Trochu som vypadol zo zostavy, ale je to tiež tým, že máme v kádri množstvo ofenzívnych hráčov,“ popísal svoju aktuálnu pozíciu v mužstve slovenský útočník, ktorý už „pričuchol“ aj k seniorskému výberu SR, keď ho z "dvadsaťjednotky" vytiahol Vladimír Weiss st.

Zatiaľ zostáva

Sylvestr zatiaľ neuvažuje nad tým, že by zo Záhrebu odišiel. V tomto klube je spokojný a rád by sa v ňom zdokonaľoval a rozvíjal svoj futbalový talent.

"Ešte určite potrebujem nejaký ten rok na to, aby som bol lepšie pripravený na prechod do ďalšej, kvalitnejšej súťaže. Som tu spokojný, hrávam pomerne dosť a myslím si, že sa mi darí napredovať. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, ale chcel by som tu zostať," doplnil.

Jakub Sylvestr priznal, že predstavitelia Dinama mali už pred sobotňajším zápasom nachystané oslavy, hoci v prípade remízy či prehry by sa mužstvo skúseného kouča Halilhodžiča ešte nemohlo radovať z majstrovskej trofeje.

"Myslím si, že máme dosť sebavedomia na to, aby to bolo všetko prichystané. Po zápase sa búchalo šampanské, mali sme spoločnú večeru. Všetci sme potom išli von, hrala kapela. V uliciach bolo skutočne veselo, oslavovali sme až do rána, ale s mierou. Nebolo to žiadne deštruktívne sebazničenie," dodal so smiechom v nedeľu popoludní Jakub Sylvestr.

Súvisiace články