Prekvapujúci víťaz slalomu v Taliansku - Daniel Yule.
Prekvapujúci víťaz slalomu v Taliansku - Daniel Yule. (Autor: TASR/AP)

Adam Žampa nepostúpil do druhého kola, Falat nedokončil prvé kolo.

4.David RydingV. Británia+0,65
5.Giuliano RazzoliTaliansko+1,08
-Adam ŽampaSlovenskonepostúpil do 2. kola
- Matej FalatSlovenskonedokončil 1. kolo

MADONNA DI CAMPIGLIO. Švajčiarsky lyžiar Daniel Yule prekvapujúco zvíťazil v sobotnom slalome Svetového pohára v talianskej Madonne di Campiglio.

Vyťažil z chýb lídra po 1. kole Marcela Hirschera z Rakúska, ako aj priebežne druhého v poradí Nóra Henrika Kristoffersena.

Na druhej a tretej priečke skončili Rakúšania Marco Schwarz (+0,34 s) a Michael Matt (+0,50).

Žampa nepostúpil, Falat nedokončil prvé kolo

Slovák Adam Žampa nepostúpil do 2. kola, Matej Falat nedokončil 1. kolo. V ňom Kristoffersen napriek chybičke v strednej pasáži predviedol výbornú jazdu.

Vzápätí sa na trať vydal Hirscher a na všetkých medzičasoch išiel s veľmi tesným mankom na Nóra, ale v závere zrýchlil a v cieli mal k dobru 14 stotín sekundy.

Žampa sa pôvodne zaradil na 27. pozíciu, keď si pripísal rovnaký čas ako Nemec Fritz Dopfer, už po dojazde polovice z 80 štartujúcich však bolo jasné, že sa nezmestí medzi postupovú 30-ku.

Yule: Bol to krásny okamih

V 2. kole ukončila šance viacerých pretekárov aj z najlepšej desiatky už úvodná pasáž. Yule si dal pozor a zo štvrtého miesta sa vyšvihol na najvyšší stupienok.

Predstihol Schwarza a najväčší favoriti Hirscher s Kristoffersenom mu premiérový individuálny triumf v seriáli "darovali" svojimi zaváhaniami.

Nór chytil "špicar" už v druhej bránke a nedokončil, Rakúšan ho napodobnil v piatej, klasifikovali ho na 26. priečke. Pre príliš veľký odstup však nebodoval.

"Neočakával som, že by sa im to mohlo prihodiť. Nerozmýšľam o tom, som šťastný z víťazstva a vychutnávam si moment. Už keď som prišiel do cieľa a videl som zelené čísla, bol som spokojný. Potom sa už predo mňa nikto nedostal, bol to krásny okamih," povedal 25-ročný Yule.

Hirscher: Nemalo by sa mi to stávať

Hirscher nenadviazal na úspechy z prvých dvoch klasických slalomov tejto sezóny a nezvýraznil svoj rekord v počte víťazstiev v kalendárnom roku.

Naďalej ich má na konte štrnásť, v sobotu sa mu v tomto ohľade vyrovnala Američanka Mikaela Shiffrinová.

"Išiel som príliš natesno, nemalo by sa mi to stávať. Pozitívne je, že Kristoffersenovi sa to stalo tiež a dvaja Rakúšania sú na pódiu," uviedol Rakúšan na webe ORF.