Poľsko na MS v hokeji 2024
Poľsko

MS v hokeji 2024: Švédsko zvládlo povinnú jazdu a zdolalo Poľsko

Fotogaléria (8)
Švédsko - Poľsko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|12. máj 2024 o 17:30 (aktualizované 12. máj 2024 o 22:34)

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny B na MS v hokeji 2024: Švédsko - Poľsko.

OSTRAVA. Švédsko a Poľsko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledujte s nami ONLINE prenos Švédsko - Poľsko.

Zápas skupiny B sa hral v Ostravar Aréne v Ostrave.

Fotogaléria zo zápasu Švédsko - Poľsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj Šport
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švédsko - Poľsko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina B 2023/2024
12.05.2024 o 20:20
Švédsko
5:1
(2:0, 1:0, 2:1)
60' minúta
Ukončený
Poľsko
Prehľad
Góly a asistencie: 4. M. Johansson (Hedman, Karlsson), 7. Raymond (Kempe), 33. Karlsson (Burakovsky), 55. Burakovsky (Dahlin, Olofsson), 56. Karlsson (Hedman) – 43. Lyszczarczyk. Rozhodca: Campbell (CAN), Tscherrig (SUI) – Nikulainen (FIN), Wyonzek (CAN).
Švédsko vyhráva dnešný zápas 5:1. Dnes musíme pochváliť obidve mužstvá. Poliaci podali veľmi dobrý a bojovný výkon. Švédi rozhodli o osude dnešného zápasu až v závere stretnutia. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
59:01
Začala posledná minúta tretej tretiny a aj celého zápasu.
58:31
Švédi už kontrolujú dianie na ľadovej ploche.
57:40
Švédsko je v plnom počte.
57:35
Poliaci mali veľkú šancu! Lyszczarczyk z výbornej pozície len tesne minul bránu Gustavssona.
56:44
Dziubiński sa snažil natlačil pred Gustavssona. Puk lietal pod bránkoviskom, ale nikto z poľských hráčov ho nedokázal zasiahnúť.
56:03
Brodin vyhadzuje puk cez všetky čiary.
55:40
Vylúčenie v tíme Švédsko:
Jesper Frödén – 2 min., sekanie.
55:25
goalŠvédsko dalo gól! Okamžite prichádza aj piaty gól Švédska. Vicktor Hedman priviezol puk do útočnej tretiny. Puk posunul na ľavý kruh, kde bol úplne voľný ERIK KARLSSON a ten strelou z prvej prepálil Zabolotneho. Asistencie Victor Hedman.
54:27
goalŠvédsko dalo gól! Švédi využívajú presilovú hru. ANDRÉ BURAKOVSKY si naviedol puk na stred a krásnou strelou nedal šancu poľskému brankárovi. Asistencie Rasmus Dahlin, Victor Olofsson.
54:04
Wanacki vyhadzuje puk cez všetky čiary a ide striedať.
53:44
Kempe pálil z pravého kruhu a trafil tyč Zabolotneho brány!
53:12
Vylúčenie v tíme Poľsko:
Kamil Górny – 2+2, nebezpečná hra vysokou hokejkou.
52:31
Z prvej vypálil Raymond..Zabolotny vyrazil reflexívne betónom.
51:25
Johansson sa dostal do pásma a prihrávkou pred bránou hľadal Zetterlunda, výborne ho však telom zablokoval Kolusz.
50:33
Froden priviezol puk do pásma. Prihral Holmbergovi, ktorý chcel z prvej zakončiť, ale puk mu absolútne nesadol.
49:22
Pasiut bol hákovaný v útočnom pásme, ale na počudovanie všetkých sa vylučovať nebude.
48:07
Fraszko sa dral za pukom a tiesnený vypálil z ľavej strany. Gustavsson jeho pokus vyrazil na zadný mantinel.
47:17
Poliaci hrajú dnes výborný zápas.
46:49
Poľsko je v plnom počte.
46:33
Hedman pálil od modrej čiary. Zabolotny puk chytil a prerušil hru.
46:11
Poliaci sa výborne bránia. Švédi sa nevedia usadiť v útočnom pásme.
45:14
Dahlin pálil tvrdo z pravej strany. Zabolotny schoval jeho bombu v lapačke.
44:49
Dominik Paś – 2 min., sekanie.
44:32
Kolusz posielal dlhú prihrávku na Paša, ktorý mohol ísť sám na bránu, ale puk si nedokázal spracovať.
43:36
Po góle nastala v Ostrava aréne erupcia radosti. Poľskí fanúšikovia ženú svojích hráčov za ďaľším gólom.
42:18
goalPoľsko dalo gól! Poliaci strieľajú gól v vrácajú sa do zápasu! Švédi pokazili rozohrávku vo vlastnom pásme. ALAN LYSZCZARCZYK sa rútil sám na Gustavssona. Najprv si puk zle spracoval. Dostal sa s ním za bránu a strelou spoza brány prekvapil Gustavssona od ktorého sa puk odrazil do brány.
41:23
Kostek pálil od modrej čiary. Gustavsson jeho pokus betónom vyrazil.
40:56
Michalskí posielal prihrávku pred bránu, kde bol úplne voľný Maciaš. Poľský hráč však nedokázal puk trafiť.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedú švédski hokejisti 3:0. Poliaci bojujú a nechávajú na ľade všetko. Uvidíme čo nám poknúkne tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:12
Karlsson našiel prihrávkou Kempeho, ktorý z prvej vypálil. Zabolotny nevedel kde má puk. K dorážke sa takmer dostal Raymond, ale v poslednej chvíili puk odpálil Kolusz.
37:47
Kamil Walega – 2 min., podrazenie.
35:31
Dahlin napriahol na strelu, ale výborne mu puk vypichol Paš. Švédi majú veľký tlak.
34:52
Švédi zvýšili obrátky a hráči Poľska nevedia kam skôr skočiť.
33:23
Zetterlund tečoval strelu Hedmana. Zabolotnemu puk prešiel popod betón, ale neskončil v bráne.
32:31
goalŠvédsko dalo gól! ERIK KARLSSON si prebral prihrávku od Burakowskeho a prudkou strelou prekonáva Zabolotneho v bráne Poľska. Asistencie André Burakovsky.
31:50
31:21
Poliaci sa snažia, ale do zakončenia sa nedostali. Švédi sa bránia bez väčších problémov.
27:54
Poliaci sa dobre bránia. Švédi sú usadedení v útočnom pásme. Burakowsky pálil, ale jeho pokus minul bránu.
27:01
Hedman dobre pálil, ale Zabolotny jeho pokus schoval v lapačke a prerušil hru.
26:34
Maciej Urbanowicz – 2 min., hákovanie.
25:11
Eriksson bol v dobrej šanci. Zakončiť mu v poslednej chvíli nedovolil Kolusz.
24:17
Poliaci sa dostali do prečíslenia. Zygmunt dostal prihrávku a z pravej strany zakončil. Gostavsson predviedol dobrý zákrok a podržal svoje mužstvo.
23:04
importantVeľká šanca Poľska! Krežolek si nakorčuľoval pred bránu a sám pred Gustavssonom netrafil bránu!
22:10
Walega sa previnil prihrávkou rukou. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.
21:12
Dziubiňski sa dostal do zakončenia. Jeho prudkú strelu vyrazil betónom Gustavsson.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Švédsko vedie po prvej tretine 2:0. Poliaci sa zatiaľ hrdinsky bránia. Tre Kronor sú jasne lepším mužstvom. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:54
Píska sa icing Poľska.
19:01
Následuje posledná minúta prvej tretiny.
18:26
Macias sa dostal do zakončenia z osi ihriska. Vypálil, ale jeho pokus zablokoval telom Hedman.
17:36
Dahlin pálil. Následne aj Holmberg, ale Zabolotny dvomi dobrými zákrokmi terza vychytal súpera.
16:22
Walega priviezol puk do útočnej tretiny, ale okamžite bol odzbrojený Dahlinom.
15:55
Následuje reklamný brejk.
15:32
Švédi majú veľký tlak. Kempe zakončoval a následne aj Raymond, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
14:32
Na štadióne je výborná atmosféra. Hlavne vďaka poľským fanúšikom, ktorý je v Ostrave naozaj veľké množstvo.
13:23
Poliaci zahrozili. Wronka pálil z ľavého kruhu. Bránu Gostavssona však netrafil.
12:52
Eriksson sa dostal do zakončenia z pravej strany. Zabolotny schoval jeho pokus v lapačke a prerušil hru.
11:26
Hrá sa veľmi dlho bez prerušenia. Poliaci si bránia modrú čiaru a odrážajú útoky Švédska.
10:45
Marcus Johansson zakončoval z pravej strany. Jeho pokus nebol presný. Tlak Švédska pokračuje.
09:53
Sledujeme veľmi rýchly hokej s minimom prerušení.
08:56
Zetterlund sa dostal do zakončenia z ľavej strany. Zabolotny zasahovať nemusel.
07:42
Švédi aj naďalej pokračujú vo svojej aktivite. Karlsson pálil od modrej čiary. Jeho pokus vyrazil Zabolotny betónom.
06:17
goalŠvédsko dalo gól! Nedáš, dostaneš. Teraz toto pravidlo platilo dokonale. Poliaci nevyužili svoju šancu a na druhej strane dostal LUCAS RAYMOND parádnu prihrávku do Adriana Kempeho a sám pred Zabalotnym sa nepomýlil. Asistencie Adrian Kempe.
05:57
Kolusz dostal parádnu prihrávku pred Gustavssona, ale śvédsky brankár opäť predviedol dobrý zákrok a podržal svoje mužstvo.
05:34
Dahlin parádnou krížnou prihrávkou hľadal pred bránou Grundstroma. V poslednej chvíli puk zablokoval Kolusz.
04:54
Brodin pálil od modrej čiary. Jeho pokus výborne zablokoval telom Walega.
03:34
goalŠvédsko dalo gól! Tak predsa len Švédi otvárajú skóre zápasu ešte v jeho začiatku. MARCUS JOHANSSON nahadzoval puk pred bránu Poľska a jeden z poľských obrancov si neťastne tečoval puk do vlastnej brány. Asistencie Victor Hedman, Erik Karlsson.
03:14
Poliaci hrajú s veľkou chuťou a nasadením. Zatiaľ nevidíme tlak Švédska.
02:02
importantVeľká šanca Poľska! Frazsko dostal výbornú prihrávku na ľavú stranu, kde bol sám pred Gustavssonom. Brankára Švédska však prekonať nedokázal.
01:44
Lundestrom bol vo veľkej šanci! Sám pred Zabolotnym neuspel! Brankár Poľska predviedol dobrý zákrok a podržal svoje mužstvo.
01:04
Švédi začali aktívne. Sú od začiatku v útočnom pásme, ale do zakončenia sa zatiaľ nedostali.
00:01
Úvodné buly získali hráči Poľska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švédsko: Gustavsson (Ersson) – Karlsson (C), Hedman (A), Brodin, Dahlin, Pettersson, Heed, Bengtsson – Kempe, Eriksson Ek, Raymond (A) – Holmberg, M. Johansson, Burakovsky – Lundeström, Zetterlund, Olofsson – Grundström, L. Johansson, Frödén – Friberg.
Tréner: Sam Hallam

Poľsko: Zabolotny (Fučík) – Kolusz (A), Wanacki, Wajda, Kruczek, Górny, Bryk, Kostek, Dronia – Wronka, Zygmunt, Pasiut (A) – Michalski, Maciaś, Dziubiński (C) – Fraszko, Paś, Lyszczarczyk – Walega, Urbanowicz, Kreżolek.
Tréner: Róbert Kaláber

Rozhodca: Campbell (CAN), Tscherrig (SUI) – Nikulainen (FIN), Wyonzek (CAN).
Prajem pekný deň pri sledovaní dnešného online prenosu.

Švédsko patrí k najväčším favaortiom MS v Prahe a v Ostrave. V prvom zápase zdolali silného súpera. S USA si poradili pomerom 5:2. Švédi majú výborne zložené mužstvom. Dnes sú jednoznačným favoritom a očakáva sa ich víťazstvo s vyšším počtom gólov.

Poľsko sa dostalo na MS po 22 rokoch. Vo svojom prvom zápase dokázali zaskočiť silné Lotýšsko, keď im vzali jeden bod po prehre 4:5 po predĺžení. Poliaci nemajú čo stratiť v dnešnom zápase a môžu si ho užiť. Uvidíme ako to zvládnu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina B

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Švédsko zvládlo povinnú jazdu a zdolalo Poľsko