1.Hanna ÖbergováŠvédsko48:13,1 min3 tr. min
4.Nadine HorchlerováNemecko+1:15,0 min3 tr. min
5.Janina HettichováNemecko+1:50,6 min3 tr. min
6.Viktoria SlivkováRusko+2:04,9 min3 tr. min
52.Ivona FialkováSlovensko+7:13,1 min8 tr. min

RAUBIČI. Prvým majstrom Európy v bieloruskom Raubiči sa stal bulharský biatlonista Krasimir Anev, na 20 km dlhej vytrvalostnej trati zdolal druhého v poradí Tarjei Boea o 3,7 sekundy a tretieho ďalšieho Nóra Endre Strömsheina o 11,2.

Z dvojice Slovákov bol lepší na 22. priečke Michal Šima (+3:56,5), 83. skončil Šimon Bartko (+11:43,2).

Medzi ženami, kde vynikla olympijská víťazka v Pjongčangu Švédka Hanna Öbergová, sa zo Sloveniek objavila jedine Ivona Fialková (1-2-0-5) a skončila na 52. mieste.

Jej výkon na strelnici bol úplne rozhádzaný, najskôr si v úvodných dvoch položkách pripísala tri trestné minúty, potom si veľmi pomohla bezchybnou treťou, ležkovou streľbou, aby nakoniec netrafila v záverečnej 'stojke' ani jeden terč.

Medzi 83 štartujúcimi tak na 15 km trati úplne stratila možnosť na cenné umiestnenie, a to po tretej streľbe figurovala na 15. priečke a celkove dosiahla 11. bežecký čas.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Švédka Öbergová víťazkou na ME v biatlone, Fialková na 52. mieste