Švajčiarskym majstrom opäť FC Zürich

SITA|25. máj 2007 o 09:35

ZÜRICH 25. mája (SITA) - Staronovými futbalovými majstrami Švajčiarska sa vo štvrtok večer stali hráči FC Zürich. Zverenci trénera Luciena Favreho zvíťazili v poslednom 36. kole domácej najvyššej súťaže ...

ZÜRICH 25. mája (SITA) - Staronovými futbalovými majstrami Švajčiarska sa vo štvrtok večer stali hráči FC Zürich. Zverenci trénera Luciena Favreho zvíťazili v poslednom 36. kole domácej najvyššej súťaže nad mestským rivalom Grasshoppersom 2:0 a v konečnej tabuľke skončili o bod pred najväčším konkurentom FC Bazilej, ktorý vo štvrtok zvíťazil doma nad Young Boys Bern rovnakým výsledkom 2:0. Futbalistom FC Zürich pomohlo rozhodnutie disciplinárnej komisie, ktorá skontumovala stretnutie so St. Gallenom v prospech Favreho tímu. Zápas sa pôvodne skončil bezgólovou remízou, no z dôvodu neoprávneného štartu hráča St. Gallenu z toho bolo napokon víťazstvo Zürichu 3:0 a práve tieto dva dodatočné body boli rozhodujúce v boji o majstrovskú korunu. Zaujímavosťou je, že už druhú sezónu po sebe rozhodol FC Zürich o domácej trofeji na úkor Bazileja v poslednom kole.