Česko na MS v hokeji 2024
Česko

MS v hokeji 2024: Česko prehralo so Švajčiarskom na nájazdy

Fotogaléria (19)
Švajčiarsko - Česko: ONLINE prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024 v Česku. (Autor: Sportnet)
Sportnet|13. máj 2024 o 17:20

Sledovali ste s nami online prenos zo zápasu skupiny A na MS v hokeji 2024: Švajčiarsko - Česko.

PRAHA. Švajčiarsko a domáce Česko dnes hrali o 20.20 h ďalší zápas na MS v hokeji 2024. Sledovali ste s nami ONLINE prenos Švajčiarsko - Česko.

Zápas skupiny A sa hral v O2 Aréne v Prahe.

Fotogaléria zo zápasu Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024 (skupina A)
Joj plus
Kde sledovať v TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Švajčiarsko - Česko na MS v hokeji 2024 (LIVE)

Majstrovstvá sveta Skupina A 2023/2024
13.05.2024 o 20:20
Švajčiarsko
2:1
(1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0)
66' minúta
Ukončený
Česko
Prehľad
Góly a asistencie: 14. Fiala (Hischier, Josi), rozh. náj. Kurashev – 36. Stránský (Špaček, Červenka).
Najlepší hráč Česka: Matěj Stránský
Najlepší hráč Švajčiarska: Roman Josi
Česko si na šampionáte pripisuje prvú prehru, Švajčiari víťazia potretíkrát za sebou.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Švajčiarsko.
Autorom víťazného gólu je PHILIPP KURASHEV.
Samostatné nájazdy začínajú.
V predĺžení sa ani jednému tímu nepodarilo skórovať, duel rozhodnú o malú chvíľu samostatné nájazdy.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:49
Josi prihral Loeffelovi, ktorý prešiel medzi kruhy, Dostál jeho strelu vytesnil lapačkou nad bránu.
64:22
Gudas oslobodzuje Čechov.
64:15
Vylúčenie v tíme Česko:
Michal Kempný – 2 min., vrazenie na mantinel.
64:10
Kempný hľadal pred bránkou Červenku, ten sa do zakončenia tesne nedostal.
63:35
Josi na osi ihriska, neprihral ani nevystrelil.
62:36
Palát obišiel hráčov a vystrelil z ľavej strany, Genoni vyráža vyrážačkou.
62:11
Kempný vystrelil príklepom, Genoni sklepol betóny a prerušil hru.
61:39
Kurashevova strela presvišťala tesne vedľa pravej žŕdky Dostálovej bránky.
61:10
Josi páli do Dostála.
60:17
Kempný sa dostal k odrazenému puku, ale trafil brániaceho hráča.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Tri tretiny o víťazovi tohto stretnutia nerozhodli, o malú chvíľu nasleduje predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:33
Siegenthaler strieľa z vnútra kruhu do lapačky Dostála, ktorý predviedol istý zákrok, výhľad mal odkrytý.
59:19
Palát nastreľoval puk na bránu od mantinelu, Genoni prikryl puk.
58:29
Úmyselný ofsajd Švajčiarov, vhadzuje sa pred Genonim.
58:07
Voženílek prichádza o puk za súperovou bránou.
57:18
Švajčiari kombinujú v útočnom pásme. Ozýva sa piskot.
56:34
Josi po buly preveril lapačku Dostála, ktorý na puk videl.
56:31
importantHischier urobil otočku s pukom a v páde zblízka zakončil, následne ho do tváre trafila korčuľa Kašeho, Hischier má krv v tvári, po vlastných odchádza do šatne, bude treba šiť.
56:21
Flek vyšiel spoza brány a zakončil, ale pred bránou bolo poriadne husto, puk neprešiel.
55:29
Andrighetto prihrával bekhendom pred bránu, Fialu ale nenašiel.
54:33
Sedlák po sérii súbojov v útočnom pásme stratil puk, tímy striedajú.
53:29
Stránský strieľa nad.
51:20
importantGenoni bol ďaleko von z brány, zle rozohral, ale potom fantastickou rybičkou a hokejkou zastavil strelu Fleka, puk smeroval do brány!
51:09
importantAndrighetto v dobrej streleckej pozícii, výborný Dostál prerušil hru.
50:05
Ofsajd na strane Česka. Reklamná prestávka.
49:00
Thürkaufov pokus od mantinelu bol malinou pre Dostála.
48:24
Niederreiter dokázal vystreliť aj spomedzi dvojice brániacich hráčov, Dostál zasahovať nemusel.
47:29
Herzog pálil z druhej vlny, mieril tesne vedľa.
47:06
Tomášek prešiel na os, vytvoril si streleckú pozíciu, no švajčiarsky hráč jeho pokus tečoval na ochrannú sieť.
45:12
Švajčiari v protiútoku v oslabení, rýchly Herzog vystrelil po ľade doprostred brány, Dostál kryje.
44:35
Špačkovi uniká puk popod čepeľ, Česi musia na chvíľu opustiť útočnú tretinu.
44:01
Špaček zasiahol Glausera pred bránou, Česi zostávajú v pásme.
43:35
Vylúčenie v tíme Švajčiarsko:
Andres Ambühl – 2 min., podrazenie.
42:20
importantČesi prepadli, prihrávka našla voľného Kurasheva, zoči voči Dostálovi posiela puk nad hornú žŕdku!
40:40
Na jednej strane zasahoval Dostál, na druhej strieľal Palát a Genoni prikryl puk.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Českému tímu sa v druhej tretine podarilo vyrovnať na 1:1, v 36. minúte skóroval v presilovej hre Stránský.
Tretia tretina sa začne o 22:07.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:52
Michal Kempný – 2 min., podrazenie.
39:51
Kämpf prišiel o puk pri rozohrávke, Ambühl sa nedostal k strele, ale získal buly v útočnom pásme.
38:38
Strelu Hischiera Dostál vyráža vyrážačkou.
37:57
Simion v dobrej príležitosti netrafil puk, Česi okamžite presunuli hru na opačnú stranu.
36:50
Ďalšia česká šanca, Kubalík našiel spoza brány nakorčuľovaného Paláta, ktorý vypálil, no jeho strela skončila iba vedľa ľavej žŕdky.
35:57
goalČesko dalo gól!
Po 12 sekundách Česi využívajú presilovú hru! Červenka prihral z úrovne bránkovej čiary na modrú Špačkovi, ktorý posunul puk do ľavej strany MATĚJOVI STRÁNSKÉMU a jeho presná strela z prvej skončila medzi betónom a vyrážačkou Genoniho.
Asistencie: David Špaček, Roman Červenka
35:45
Česi idú hrať presilovku 5 na 4.
35:45
Jonas Siegenthaler – 2 min., nedovolené bránenie.
35:40
Philipp Kurashev – 2 min., hrubosť,
Nino Niederreiter – 2 min., hrubosť.

Ondřej Beránek – 2 min., hrubosť,
Jan Rutta – 2 min., hrubosť.
35:01
Kämpf vyštartoval po pravom krídle, dostal sa na zadný mantinel, kde mu Švajčiari berú puk.
34:43
Česi vyhadzujú puk cez všetky čiary.
34:06
Loeffelovu bombu Dostál vyrazil do opačnej strany.
33:40
Matěj Stránský – 2 min., podrazenie.
32:57
Tomášek predlžoval na Kubalíka, ten sa dostal do súboja pri mantineli, puk sa mu nepodarilo získať.
31:41
Český hráč sa natlačil do predbránkového priestoru, Genoniho ale neprekonal.
30:04
Hischier nabral rýchlosť, obkrúžil bránu, ale potom ju z otočky netrafil.
29:40
Švajčiari odpaľujú puk cez všetky čiary.
29:12
Červenka to teraz skúsil sám, strelu z ihla mu zblokoval Josi.
28:45
Červenka načasoval prihrávku na Kašeho medzi kruhy, tomu strela nevyšla ideálne.
28:01
Kevin Fiala – 2 min., podrazenie.
27:25
Gudas pálil privysoko, Česi na chvíľu pohrozili.
26:41
Nepríjemnú strela na bránu v podaní Tomáška prekvapila Genoniho, ten si ale poradil.
25:57
Na konci švajčiarskej akcie bol Bertschy, ktorý poslal pozdrav brankárovi Dostálovi.
24:07
Česi zvýšili útočnú aktivitu, po strele od modrej musel Genoni zasahovať.
23:14
Náznak českého prečíslenia, avšak včas sa stihol vrátiť Siegenthaler.
22:58
Ďalší švajčiarsky útok zastavuje ofsajd.
22:15
Josimu odskočil puk na útočnej modrej, dopredu išiel Flek, no bol sám proti presile.
21:32
Voženílka odtlačil Loeffel, Česi sa nevedia usadiť v útočnom pásme.
20:28
Josi hľadal na opačnej strane Hischiera, Červenka ale výborne vypomohol obrane, stečoval prihrávku a znemožnil Hischierovi nebezpečné zakončenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Po prvej tretine vedie Švajčiarsko nad Českom 1:0. V 14. minúte skóroval Fiala.
Druhá tretina sa začne o 21:10.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:52
Kubalík vystrelil spoza hráča, ktorý jeho strelu tečoval mimo nebezpečný priestor.
18:13
Český pobyt v útočnom pásme nebol taký úspešný, Česi sa od mantinelu nedostali do šance ak ohrozeniu brány.
16:41
Švajčiari dobre napádali, získali puk a hneď z toho bolo zakončenie z vrcholu ľavého kruhu, pálil Siegenthaler, priestor troch žrdí netrafil.
15:48
Prihrávka na Fleka do predbránkového priestoru, v dobrom pohybe bol Kondelík. Česi sa ale vyrovnania nedočkali.
15:23
Švajčiari momentálne kontrolujú puk, rozohrávajú spoza vlastnej bránky, veľmi rýchlo sa dostávajú do útočného pásma.
13:36
goalŠvajčiarsko dalo gól!
Švajčiari ukazujú, že majú výborné presilovky, využívajú hneď prvú v zápase. Hischier prihral k žŕdke KEVINOVI FIALOVI, ktorý trochu zaskočil českého gólmana, miesto prihrávky to vzal na seba, z ostrého uhla dvihol puk pod hornú žŕdku.
Asistencie: Nico Hischier, Roman Josi
12:52
Roman Červenka – 2 min., hrubosť.
12:52
importantNebezpečná situácia pred českou bránkou, úplne voľný Hischier tečoval strelu priamo do Dostála!
12:25
Fiala pálil z otočky z prvej, do cesty sa mu postavili českí hráči.
11:44
Len veľmi málo sa prerušuje, hra má spád, no je bez šancí.
10:18
Gudas sa oprel do viacerých švajčiarskych hráčov. Gudas potom neskôr dostal puk von z obranného pásma.
08:59
Oba tímy hrajú opatrne a zodpovedne, čaká sa na prvú chybu, ktorá by mohla viesť k otváraciemu gólu.
07:25
Martiho pokus z vrcholu kruhu letí nad českú bránu.
06:39
Kubalík strieľal z prvej, netrafil bránu.
05:56
Náznak rýchleho brejku Česka bol zastavený už v strednom pásme.
05:12
Švajčiari uzavreli modrú čiaru a okamžite pálili na bránu, Dostál puk nevyrážal.
04:28
Špaček pálil od modrej z prvej, mieril tesne vedľa.
03:25
Fiala ukázal svoju rýchlosť a zakončil z veľkého uhla, Dostál pozorný.
02:02
Kämpf zakončil zadovkou bekhendom, Genoni sa nenechal prekvapiť a postrážil si bližšiu ľavú žŕdku.
01:11
Česi sa chvíľu držali v útočnom pásme, operovali ale iba pri mantineloch.
00:39
Ľahký puk po ľade z hokejky Bertschyho Dostál prikryl lapačkou a prerušil hru.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Schmid) – Josi (C), Glauser, Siegenthaler, Kukan, Marti, Loeffel, Jung, Fora – Fiala, Hischier (A), Bertschy – Andrighetto, Jäger, Niederreiter (A) – Herzog, Senteler, Simion – Kurashev, Thürkauf, Ambühl.

Česko: Dostál (Mrázek) – Krejčík, Gudas (A), Kempný, Rutta, Hájek, Kundrátek, Špaček – Červenka (C), Sedlák, Kaše – Palát (A), Tomášek, Kubalík – Voženílek, Kämpf, Stránský – Beránek, Kondelík, Flek.
V skupine A hranej v Prahe si dnes od 20:20 zmerajú sily Švajčiari s Čechmi.

Švajčiari majú po dvoch odohraných dueloch na konte plný počet bodov. Najprv zdolali Nórsko 5:2, následne aj Rakúsko pomerom 6:5. Zápas s Rakúšanmi bol po celý čas napínavý, o víťazovi rozhodla až posledná 60. minúta, keď presilovú hru využil Hischier a strelil víťazný gól.

Domáce Česko získalo v dvoch stretnutiach päť bodov. Fínsko zdolalo 1:0 po samostatných nájazdoch, nad Nórskom zvíťazilo 6:3, aj keď výhra sa vôbec nerodila ľahko, Česi prehrávali v úvodnej tretine 1:3. Dva góly zaznamenal ich kapitán Červenka.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.

Tabuľka: Skupina A

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body
Domov»MS v hokeji 2024»MS v hokeji 2024: Česko prehralo so Švajčiarskom na nájazdy