Hokejisti Švédska uspeli aj v druhom stretnutí.
Hokejisti Švédska uspeli aj v druhom stretnutí. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. dec 2016 o 23:00

Švédi rozhodli o svojom víťazstve až v závere.

MONTREAL. Švédski hokejisti vyhrali aj svoj druhý zápas na juniorských majstrovstvách sveta v Kanade. Na triumf 4:2 proti Švajčiarsku však vynaložili veľké množstvo úsilia, keďže húževnatý súper dlho držal nerozhodný výsledok 2:2.

V 55. minúte napokon prišiel rozhodujúci moment, svoj druhý gól v stretnutí s prívlastkom víťazný strelil Joel Eriksson. Konečný triumf spečatil o tri minúty neskôr Lucas Carlson.

Švédski hráči priebežne vedú tabuľku A-skupiny o dva body pred Českom.

Po dvoch odohraných stretnutiach sú šokujúco poslední Fíni, ktorých čaká mimoriadne náročná cesta za tým, aby sa vyhli baráži.