Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Súpiska HC Lev je uzavretá, kvarteto mieri do HK Poprad

(Autor: TASR)
SITA|3. sep 2011 o 21:32

Tréner popradského HC Lev Radim Rulík už má jasno, ktorých 25 hokejistov zaradí od úvodu na súpisku pre Kontinentálnu hokejovú ligu.

Kapitánom HC Lev Ľuboš Bartečko, asistentmi sú Martin Štrbák a Karel Pilař.

POPRAD. Tréner popradského HC Lev Radim Rulík už má jasno, ktorých 25 hokejistov zaradí od úvodu na súpisku pre Kontinentálnu hokejovú ligu (KHL), vie aj o kvartete mien, ktoré sa stanú posilou extraligového HK Poprad.

"Štyroch hráčov sme dali k dispozícii pre HK Poprad, ktorému sa súťaž začne neskôr. Hokejistov si tam preveria a zistia, akým prínosom môžu byť pre tím. Ide o Stanislava Balána, pretože mal zdravotné problémy a odohral iba jediný prípravný zápas, potom Andrého Hulta, Rafaela Achmetova a beka Alexandra Hellströma," skonštatoval pre klubovú stránku HC Lev tréner Radim Rulík a pokračoval:

"My počítame so širším okruhom hokejistov, takže to neznamená, že spomenutí štyria sa nedostanú do nášho tímu. Chceme utvoriť zdravé konkurenčné prostredie. Pokiaľ nebude prístup a výkon niektorých hráčov taký, ako by mal byť, tak dôjde k výmene.“

Kvarteto novicov privítal aj tréner HK Poprad Ján Jaško: "Budú jednoznačne posilami pre naše mužstvo. Myslím, že ich športovou výzvou bude návrat späť do tímu HC Lev. Momentálne nechceme prehadzovať útoky v našom mužstve. Zatiaľ nastúpia spolu a až ďalší vývoj ukáže. S trénerom Rulíkom sme sa dohodli, že k dispozícii budú už na sobotňajší prípravný zápas proti Žiline.“

V nedeľu oznámi tréner Rulík meno kapitána mužstva a jeho asistentov. Sám však priznal, že ide už len o formalitu. "Na tímové fotenie som už tým hráčom áčka a céčko dal (C-Bartečko, A-Štrbák, A-Pilař, pozn.), ale oficiálne to oznámim v nedeľu pred zápasom s Banskou Bystricou. Viem, že v niektorých tímoch prebieha voľba kapitána, ale my sme nový klub, takže som si tú trojicu vybral ja na základe viacerých kritérií," dodal tréner HC Lev Radim Rulík.

Súvisiace články