Nór Bjerg triumfoval v časovke medzi mužmi do 23 rokov.
Nór Bjerg triumfoval v časovke medzi mužmi do 23 rokov. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. sep 2017 o 18:33

Slovensko v pondelkových súťažiach nemalo zastúpenie.

BERGEN. Talianka Elena Pirroneová a Dán Mikkel Bjerg si v pondelok vyjazdili zlaté medaily na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v nórskom Bergene.

Pirroneová stala svetovou šampiónkou v časovke junioriek, zvíťazila pred krajankou Alessiou Vigiliovou a Austrálčankou Madeleine Fasnachtovou. Víťazka dosiahla čas 23:19 min, striebornú Vigiliovú zdolala o necelých 7 sekúnd.

Fasnachtová zaostala už vyšším rozdielom 43 sekúnd. Osemnásťročná Pirroneová je aj úradujúca majsterka Európy v jazde proti chronometru spred vyše mesiaca z dánskeho Herningu.

Bjerg triumfoval v časovke medzi mužmi do 23 rokov s priepastným 66-sekundovým náskokom pred Američanom Brandonom McNultym, tretí bol s odstupom 1:17 min Francúz Corentin Ermenault.